"Sigma" laiž klajā singlu “Ir vēsas” ar 360 grādu videoklipu

TVNET
"Sigma" laiž klajā singlu “Ir vēsas” ar 360 grādu videoklipu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Sigma"
"Sigma" Foto: publicitātes

Ar dziesmu "Ir vēsas", kas tapusi sadarbībā ar mūziķi Sniedzi Prauliņu, grupa Sigma piesaka savu trešo studijas albumu "Ostinācijas" un atver biļešu tirdzniecību albuma atklāšanas koncertiem 25., 26. un 27. maijā, kuri norisināsies "Punctum" festivāla ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijā.

"Sigmas jaunais albums tapa četrus gadus, soli pa solim atsedzot mūsu pieaugšanas sajūtas, kurā netrūkst trauksmes, vilšanās un sāpju, bet arī mīlestības, juteklisma un jaunu ceļu meklējumu. Šīs sajūtas mums ir tik svarīgas arī šobrīd - laikā, kad pieredzam bailes, apjukumu un neziņu par savu nākotni," stāsta mūziķis Jānis Ozoliņš.

Singls tapis sadarbībā ar talantīgo mūziķi Sniedzi Prauliņu, kuras ēteriskā balss klausītājiem pazīstama no dziesmām, kas radītas gan solo albumam "Inkrustācijas" (2017), gan grupai Juuk. Dziesmu miksējis skaņu inženieris Haralds Stenclavs, ar kuru Sigma sadarbojusies arī iepriekšējos albumos, bet māsteru veidojis kanādiešu skaņu inženieris Raiens Morijs, kas strādājis arī pie grupas Arcade Fire albuma "Funeral". Līdzīgi kā iepriekš, arī jaunākajā ierakstā grupa Sigma piešķir lielu nozīmi dziesmu tekstiem, gan radot tos paši, gan izmantojot latviešu autoru - šajā gadījumā Montas Kromas - dzeju. Singlam izmantots viens no izcilākajiem un skaistākajiem Kromas mīlestības dzejoļiem, kurš stāsta par divu mīlētāju kaislīgu skūpstīšanos lietainā pilsētā, kas atmodusies pavasarim.

Jaunā režisore Alise Urtāne dziesmai radījusi 360 grādu videoklipu, kura tapšanā piedalījās aktieri Marija Linarte un Romāns Bargais. Videoklipu vēlams skatīties ar virtuālās realitātes bildēm, lai gūtu pilnvērtīgu tā baudījumu, vai ar mobilo ierīci, pārvietojot to diametrāli ap sevi un tādējādi apskatot visu virtuālo telpu.

Noskaties dziesmas video!

Līdz ar jaunā singla iznākšanu, grupa "Sigma" atver arī biļešu tirdzniecību albuma atklāšanas koncertiem 25., 26. un 27. maijā, kas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā. Katrs vakars būs saturiski atšķirīgs ar gaidāmajiem ievadkoncertiem pirms grupas uzstāšanās. 25. maijā iecerēts Sniedzes Prauliņas ievadkoncerts, 26. maijā ar elektroniskās mūzikas programmu uzstāsies komponists Platons Buravickis, bet noslēdzošajā vakarā, 27. maijā, nelielu ieskatu savā debijas hiphop albumā piedāvās Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis.

Biļetes iespējams iegādāties biļešu tirdzniecības portālā Aula.lv.

Grupas aktualitātēm iespējams sekot sociālajos tīklos. Savukārt platformā Spotify pieejams grupas jaunais podkāsts, kura pirmajā epizodē "Dziesma kā atvadu sekss" iespējams uzzināt par gaidāmo albumu.

Savukārt Literatūras žurnāla "Punctum" festivāls noritēs jau ceturto gadu, šoreiz pievēršoties kopienas tēmai, kas šķiet īpaši aktuāla pašreizējā situācijā, kad Krievija uzbrukusi neatkarīgai kaimiņvalstij Ukrainai, sašūpojot Rietumu pasaules pamatvērtības – mieru, solidaritāti, brīvību un cilvēktiesības.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu