Foto ⟩ Signes Baumanes jaunās filmas pirmizrāde notiks Ņujorkā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Mans laulību projekts"
"Mans laulību projekts" Foto: kadrs no filmas

19. aprīļa vakarā izziņota Traibekas kino festivāla (Tribeca Film Festival) programma un tapis zināms, ka latviešu animācijas režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma pieaugušajiem "Mans laulību projekts" savu pasaules pirmizrādi piedzīvos 11. jūnijā Ņujorkā – tā atlasīta festivāla oficiālajā konkursa programmā (International Narrative Competition).

"Ņujorkā notiekošais Traibekas festivāls ir starptautiski nozīmīgs kino dzīves notikums, kura programmā tiek demonstrētas spilgtu, oriģinālu pasaules autoru darbi. Festivāls kopš tā dibināšanas 2003. gadā ir cieši saistīts ar izcilā amerikāņu aktiera, Holivudas klasiķa Roberta de Niro vārdu – viņš ir viens no šā festivāla dibinātājiem. Tā kā audiovizuālo darbu un filmu skaits pasaulē arvien palielinās, palielinās arī konkurences cīņa par šo filmu izrādīšanu nozīmīgos festivālos. Tālab fakts, ka Latvijā veidotā pilnmetrāžas animācijas filma "Mans laulību projekts", ko veidojusi Signe Baumane, piedzīvos pirmizrādi Traibekas festivālā Ņujorkā, ir uzskatāms par tiešām nozīmīgu," par festivālu stāsta Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja.

"Filma uzdod mūžīgo jautājumu – kas ir mīlestība, kā to atrast un saglabāt. Caur galvenās varones Zelmas attiecību stāstiem pētu, kā veidojas mūsu jūtas un emocijas un  kā to ietekmē bioloģija. Šī ir mana līdz šim ambiciozākā filma – veseli 30 runājoši un dziedoši varoņi! Tas, ka tā atlasīta Traibekas festivāla konkursa programmai un "Mans laulību projekts" pirmizrāde notiks Ņujorkā, man ir gan liels gods, gan mazliet biedējoši – visi zina, cik izvēlīga ir šejienes publika, kas pieradusi pie labākā. Es ceru, ka viņiem patiks šī filma par latvieti Zelmu un viņas grubuļaino ceļu, mēģinot atrast īsto mīlestību!

Tā ir arī mana iespēja stāstīt Ņujorkas publikai par Latvijas neseno vēsturi padomju laikā – pēdējā laika notikumu kontekstā tas šķiet ļoti būtiski," 

tā par filmu un kinofestivālu Ņujorkā dzīvojošā latviešu režisore Signe Baumane.

"Mans laulību projekts"
"Mans laulību projekts" Foto: Postimees

Filma vēsta par jaunas sievietes Zelmas Mīlestības meklējumiem, kuros iesaistās Mītiskas Sirēnas, kuras viņu māca tiekties pēc ideālas laulības. Tomēr priekšstats par to tiek neglābjami sagrauts, kad sievietes bioloģija ar tās hormonu un neironu signāliem iespaido viņas uzvedību un emocijas, satricinot laulību pamatus. Kā teikts Traibekas kino festivāla mājas lapā – daži cilvēki visu dzīvi pavada brīnoties, kādēļ tā arī nav izdevies saglabāt attiecības, bet Signe Baumane apņēmusies rast atbildi un rezultātā tapusi animācijas filma, kurā apvienota gan sena mitoloģija, gan mūsdienīga neirozinātne.

Zelmas balsi filmas versijā, kas nonāks uz Latvijas kino ekrāniem, ieskaņojusi Laura Čaupale, pārējās lomas ierunājuši tādi pazīstami aktieri kā Guna Zariņa, Ģirts Ķesteris, Kaspars Znotiņš, Zane Daudziņa, Regīna Razuma, Madara Botmane, Juris Kalniņš, Katrīna Pasternaka, Edgars Samītis, Dainis Grūbe un citi. Vienā no lomām dzirdēsim arī Lindu Leen. Savukārt 23 dziesmas iedziedājis meiteņu trio "Limonāde".

Foto: Kadri no Signes Baumaanes animācijas filmas "Mans laulību projekts".

Latviešu skatītājam Signe pazīstama ar savām provokatīvajām animācijas īsfilmām un pilnmetrāžas filmu "Akmeņi manās kabatās", kas, tāpat kā "Mans laulību projekts", tapusi kopdarbā ar producentu Robertu Vinovski "Studijā Lokomotīve".

Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu