Izsludināta mūzikas festivāla "Rīgas ritmi 2022" programma

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Bilijs Kobems
Bilijs Kobems Foto: publicitātes

Izsludināta 22. starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla "Rīgas ritmi" programma. Festivāls norisināsies no 30. jūnija līdz 2. jūlijam, kad Rīgā uzstāsies džeza grandu supergrupa "Modern Standards Supergroup".

"Modern Standards Supergroup" sastāvā muzicē bundzinieks Bilijs Kobems (Billy Cobham), trompetists Rendijs Brekers (Randy Brecker) un saksofonists Bils Evans (Bill Evans) sastāvā. Festivālā uzstāsies arī globālās mūzikas apvienība "Ayom" no Portugāles, amerikāņu dziedātājs Klarks Bekhems (Clark Beckham), grupa "Very Cool People" ar dziedātāju Paulu Saiju, britu dziedātājs, multiinstrumentālists Xantoné Blacq un citi mākslinieki. Sākta arī biļešu tirdzniecība.

"Modern Standards Supergroup" koncerta apmeklējums nozīmē ieraudzīt uzreiz piecas pasaules džeza zvaigznes uz festivāla skatuves. Visticamāk, nekad vairs nebūs tādas iespējas būt šīm leģendām tik tuvu.

Bilijs Kobems ir viens no visu laiku izcilākajiem bundziniekiem. Trompetists Rendijs Brekers kopā ar "Brecker Brothers" radīja revolūciju džezā un ir grupas "Blood, Sweat & Tears" dibinātājs. Bils Evans ir viens no labākajiem džeza saksofonistiem, kurš spēlējis kopā ar Mailsu Deivisu (Miles Davis), Hērbiju Henkoku (Herbie Hancock) un Miku Džegeru (Mick Jagger). Nīlss Lan Dokijs (Niels Lan Doky) ir godalgots klavieru ģēnijs, bet Linlijs Marts (Linley Marthe) tiek uzskatīts par vienu no šī brīža virtuozākajiem un oriģinālākajiem basģitāristiem.

Šīs supergrupas sastāvs ir tikpat neparasts, cik neparasta ir viņu programma. Lielmeistari aktuālus pophitus pārvērš virtuozi atskaņotās džeza pērlēs. Šī ir iespēja uzzināt, kā The Weeknd, Bilijas Eilišas, Džastina Bībera un Mailijas Sairusas hiti izklausās kā moderni džeza standarti.

Starptautiskā globālās mūzikas apvienība “Ayom” no Portugāles tiek dēvēta par muzikālo tālbraucēju brigādi, kura šķērso Atlantijas okeānu no Brazīlijas līdz Angolai un Kaboverdei, taču ar izteiktu Vidusjūras identitāti. Grupas nosaukums aizgūts no afrobrazīliešu mitoloģijas, kurā tā tiek dēvēts Mūzikas pavēlnieks, kurš iemācīja cilvēkiem spēlēt mūziku un dziedāt. Grupā “Ayom” muzicē vokāliste un perkusioniste Jabu Morales, akordeonists Alberto Becucci, ģitārists Ricardo Quinteria, basists Francesco Valente, kā arī perkusionisti Timoteo Grignani un Walter Martins.

Starptautiskā globālās mūzikas apvienība "Ayom" no Portugāles
Starptautiskā globālās mūzikas apvienība "Ayom" no Portugāles Foto: publicitātes

Amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Klarks Bekhems (Clark Beckham) ir 30 gadus vecs talants, kuru jau piecus gadus pārstāv leģendārā producenta Kvinsija Džonsa (Quincy Jones) menedžmenta kompānija. Pateicoties savai plaša diapazona balsij un spēcīgajai skatuves harismai Bekhems 2015. gadā kļuva par vienu no populārā TV šova “American Idol” žūrijas un skatītāju favorītiem.

Jaunu programmu kopā ar dziedātāju Paulu Saiju festivālā piedāvās latviešu džezfanka grupa "Very Cool People". Galvenais tās vilcējspēks ir ģitārists Elvijs Grafcovs, kuram piemīt spēja pulcēt ap sevi daudzus talantīgus mūziķus, ieskaitot lieliskus dziedātājus. Koncerts šā gada festivālā būs īpašs ar to, ka tajā tiks atskaņota pilnīgi jauna koncertprogramma ar jauno un talantīgo dziedātāju Paulu Saiju, kura ir starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte un jau uzstājusies arī kopā ar Maestro Raimondu Paulu.

Galvenie festivāla koncerti notiks Rīgas Doma dārzā. 30. jūnijā tur uzstāsies “Modern Standards Supergroup” un “Very Cool People” kopā ar Paulu Saiju, bet 1. jūlijā – “Ayom” un Klarks Bekhems. Dubultkoncertu sākums plkst. 20.00. Interneta servisā aula.lv jau sākta biļešu tirdzniecība.

30. jūnijā un 1. jūlijā festivāla apmeklētāji būs gaidīti arī mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur darbosies “Jersika Stage”. Pirmajā vakarā pasākums sāksies plkst. 18.00, kad tiks piedāvāti gan vinila dīdžejseti, gan režisora Emīla Alpa dokumentālā filma “Renesanses laika cilvēks” par seno instrumentu meistaru Kasparu Putriņu. Plkst. 20.00 Steve Reich skaņdarba “Electric Counterpoint” atskaņojumu uz klavesīna un programmas “Codex Faenza” atskaņojumu uz klavicimbalas piedāvās Ieva Saliete. Savukārt plkst. 22.00 uzstāsies amerikāņu bundzinieks, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāts Domo Branch ar savu trio.

Arī 1. jūlijā viesi ar vinila dīdžejsetiem un dokumentālo kino tiks sagaidīti jau no plkst. 18.00, bet plkst. 20.00 Hammond ērģeļu skaņām ļauties aicinās “Atis Andersons Organ trio”. Plkst. 21.00 elektrodžeza ballīti neo-fusion stilistikā nodrošinās grupa “Lupa”, bet vakaru plkst. 22.00 noslēgs ekspresīvais britu džeza, fanka un soulmūzikas dziedātājs un multiinstrumentālists Xantoné Blacq ar savu kvartetu.

Lupa
Lupa Foto: publicitātes

Oficiālās festivāla džemsesijas kopā ar “AG Trio” notiks “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija”. Pirms tām plānoti arī “Rīgas Ritmi 2022” programmas koncerti – 30. jūnijā uzstāsies itāļu ģitārists Daniele Mammarella kopā ar latviešu kolēģi Reini Jauno, bet 1. jūlijā – itāļu dziedātāja, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte Valentina Fin. Koncertu sākums plkst. 20.00 un ieeja tajos būs bez maksas. 29. jūnijā turpat notiks arī festivāla ieskaņas pasākums, kuru plkst. 20.00 uzsāks Domo Branch kopā ar “AG Trio”.

Festivāls allaž vērsis uzmanību uz jauno mūziķu izglītošanu, tādēļ arī šoreiz festivāla zvaigznes pasniegs publiskas meistarklases Latvijas Radio 1. studijā. 30. jūnijā ar džeza mūzikas studentiem un citiem interesentiem tiksies dziedātājs Klarks Bekhems un bundzinieks Bilijs Kobems kopā ar kolēģiem, bet 1. jūlijā – Klarks Bekhems un grupas “Ayom” dalībnieki. Meistarklašu sākums attiecīgi plkst. 11.00 un plkst. 13.00 un tās būs iespējams apmeklēt bez maksas, iepriekš piesakoties e-pastā info@rigasritmi.lv.

Festivāla programma tiks turpināta arī rudens sesijās "Art of Riga Jazz" Latvijas Radio 1. studijā. Jau zināms, ka 27. oktobrī Rīgā uzstāsies amerikāņu pianists Christian Sands ar savu trio, bet 11. novembrī – spāņu dziedātāja un tromboniste Rita Payés.

Plašāka informācija par festivālu pieejama mājas lapā rigasritmi.lv.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu