Tāpēc NKMP atgādina par noteikumiem, kas jāievēro. Pārvietojot kultūras priekšmetus ārpus valsts robežām, noteiktām objektu kategorijām ir nepieciešama izvešanas atļauja, kuru izsniedz NKMP. Bez šādas atļaujas izvest no valsts noteiktus kultūras priekšmetus ir aizliegts. Savukārt arheoloģiskās senlietas ir īpaši aizsargājamas. Lai Latvijā netiktu iznīcinātas un postītas arheoloģiskās senvietas – jau zināmas un vēl neatklātas, ir aizliegts turēt īpašumā arheoloģiskās senlietas, kas senākas par 1701. gadu. Tās pieder valstij un tiek glabātas publiskajos muzejos.
Tas neattiecas uz senlietām par kurām NKMP ir izsniegusi speciālu rakstveida apliecinājumu senlietu īpašniekam, kā arī par kuru atrašanos privātīpašumā NKMP tika paziņots līdz 2013. gada 30. martam. Ir veikti grozījumi Krimināllikumā, kas nosaka, ka valstij piederošās senlietas ir aizliegts iznīcināt, bojāt, pārsūtīt, pārvietot vai glabāt. Par to plašāk var uzzināt minētajā ekspertu diskusijā, kas norisinājās 25. aprīlī un joprojām apskatāma NKMP profilā sociālo mediju vietnē Facebook.
Lai nejauši nekļūtu par nozieguma upuri vai līdzdalībnieku ir svarīgi apzināties, kas ir kultūras priekšmeti un kā ar tiem rīkoties. Par jebkuru jautājumu, kas skar kultūras priekšmetu apriti, var vērsties Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē, kas īsteno valsts politiku kultūras pieminekļu aizsardzības jomā.
NKMP rīkotā informatīvā kampaņa par kultūras priekšmetu nelikumīgas aprites mazināšanu ir izraisījusi plašas diskusijas, tādēļ tiek atgādināts – godprātīga rīcība un noteikumu ievērošana ir veids, kā kopīgiem spēkiem mēs varam mazināt nelikumīgu kultūras priekšmetu apriti un nodrošināt saudzīgu attieksmi pret kultūras vērtībām nākotnē. Ņemot vērā tēmas aktualitāti un satraukumu par to, NKMP arī turpmāk plāno veikt sabiedrības informēšanas pasākumus un ir atvērta jautājumiem un ierosinājumiem.