Patriša paskaidro radio ēterā pausto nostāju Ukrainas kara jautājumā

Sejas.lv
Patriša paskaidro radio ēterā pausto nostāju Ukrainas kara jautājumā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Patrisha
Patrisha Foto: TVNET

Dziedātāja Patriša (Patrisha), kura 10. maija rītā sava jaunā singla ietvaros viesojās "Star FM" raidījumā "Zoopasta", raidījuma izskaņā izplūda asarās, reaģējot uz jautājumu par viņas ģimeni Krievijas sāktā kara pret Ukrainu kontekstā.

Jau vēstījām, ka dziedātāja raidījuma sākumā pauda prieku pēc ilgāka laika prezentēt jaunumus radio, ņemot vērā pašreizējos notikumus pasaulē. Patriša atklāja, ka viņas radinieki atrodas gan Krievijā, gan Baltkrievijā, gan arī Ukrainā, taču, atbildot uz raidījuma vadītāju jautājumu par situāciju viņas ģimenē, Patriša konkrētu pozīciju nenorādīja, sakot, ka "ir par mieru, negribot būt neviena pusē".

Dzirdētais samulsināja gan radījuma vadītājus Jāni Romanovski un Baibu Sipenieci-Gavari, gan radio klausītājus, kuri pēc tam sociālajos tīklos pauda neizpratni par jaunietes teikto.

Patriša, reaģējot uz sabiedrības spiedienu, sociālajos tīklos publiskojusi savu versiju par notikušo.

"Lai uzreiz būtu skaidrs un visiem saprotams - jau dienu pēc Krievijas armijas iebrukuma Ukrainā es, dziedot dziesmu ukrainiski, uzstājos koncertā Ukrainas atbalstam. Jā, ukrainiski. Jo manā ģimenē ir arī ukraiņi. Un es domāju, ka jau tas vien skaidri apliecina manu nostāju par Putina režīma uzsākot karu Ukrainā. Es, tāpat kā citi mūziķi, kas uzstājās koncertā Rīgā, pie Kongresu nama, joprojām esam tikpat vienoti savā atbalstā Ukrainai un ukraiņu cīņai pret okupantu armiju. (..)

Taču, ja man intervijā uzdod jautājumu, kura konteksts ir ārkārtīgi vienkāršs - "sak, tev, Patriša, ir ģimenes sarežģītais stāsts, radinieki dzīvo gan Ukrainā, gan Krievijā, gan Baltkrievijā, tad, lūk, Patriša, pasaki, ko tu par to domā..." Tieši uz šādu jautājumu es arī atbildēju - es esmu pret karu, es esmu pret Putina režīmu, es esmu par mieru.

Un šeit ir lieki jautāt par "pusēm". Mani radinieki gan Krievijā, gan Baltkrievijā arī ir pret Putinu, pret viņa uzsākto karu. Vai tas nozīmē, ka man būtu jābūt arī pret viņiem - cilvēkiem, maniem radiniekiem Krievijā un Baltkrievija, kuri, tāpat kā es, ir pret šo karu, pret vardarbību, pret cilvēku nogalināšanu Ukrainā? (..)

Es neesmu nevienā no "pusēm" attiecībā pret savas ģimenes locekļiem, jo patiesībā mēs visi - mana ģimene - esam vienā pusē: pret karu.

Lūk, ko es atbildēju uz radio ēterā uzdoto jautājumu. Tieši to un neko citu. Jo jautājums bija par manu ģimeni," teikts Patrišas ierakstā sociālajos tīklos.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu