Reperis Arturs Skutelis publicē albumu "Jā"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Arturs Skutelis
Arturs Skutelis Foto: publicitātes

Klajā nācis pašmāju repera Artura Skuteļa jaunākais albums "Jā", kas ierakstīts aizvadītā gada laikā vairākās Latvijas pilsētās.

"Albuma centrā ir mākslinieka brīvības jautājums un refleksijas par mūziķa un mūzikas industrijas mijiedarbi. Man bija būtiski akcentēt tieši pagrīdes jeb neatkarīgās mūzikas aspektu – esmu dzirdējis sakām, ka būt par pagrīdes mūziķi Latvijā ir sinonīms neveiksmei, ka tas nozīmē nespēju gūt jebkāda veida panākumus. Es tā neuzskatu. Man pagrīdes mūzika ir nevis neveiksme, bet izvēle – izvēle brīvi īstenot jebkādas savas radošās idejas tieši tā, kā es vēlos, nebūdams atkarīgs ne no kādiem ārējiem apstākļiem. Ja vienā teikumā, tad "Jā" ir mākslinieka brīvības manifests, vai arī, precīzāk, mēģinājums šādu manifestu uzrakstīt. Kaut kur albuma zemdegās iespējams saskatīt Vladimira Nabokova romānu "Дар" un Federiko Fellīni filmu "8½", taču "Jā" ir viscaur mans stāsts – stāsts par hiphopu manī un mani hiphopā," saka Arturs Skutelis.

Vairums ierakstu īstenots Rīgā, studijā "msonic Baltic". Albuma apstrādi veicis Jānis Šmēdiņš (Fakts) Jelgavā, studijā "PrimeTime Records".

Albuma ierakstā piedalījušies - Ūga (vokāls), BUSH (vokāls), xantikvariāts (vokāls), Vilhelms Karlsons (vokāls), Alise Golovacka (flauta), Dita Frīdenberga (saksofons), Mārtiņš Vilnītis (ģitāra), Gatis Ziema (ģitāra) un Dj Vinvins (skreči). Pie albuma muzikālajiem pavadījumiem strādājuši: NiklāvZ, Shenfi, Oriole, Oskars Iļjins, Rihards Štrauss, Noitro, Robis GKW un Arturs Skutelis.

Albuma vizuālo noformējumu veidojis Emīls Kālis. Albuma vāciņā izmantots fragments no Pītera Brēgela Vecākā (1525?–1569) gleznas "Bērnu spēles" (1560).

Arturs Skutelis "Jā"
Arturs Skutelis "Jā" Foto: publicitātes

Vienā no albuma dziesmām dzirdams fragments no apvienības "Runu zāle" dalībnieka Rolexus 2004. gada intervijas hiphopa festivālā “Tre-Fira”.

20. maija vakarā koncertzālē "Palladium" notiks albuma "Jā" prezentācija un lielkoncerts. Vairāk informācijas par koncertu šeit.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu