Foto ⟩ Ar "Auļu" jaunā albuma pirmatskaņojumu ieskandina Valmiermuižas etnomūzikas festivālu

TVNET
Ar "Auļu" jaunā albuma pirmatskaņojumu ieskandina Valmiermuižas etnomūzikas festivālu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ilmārs Znotiņš

19. maijā dūdu un bungu grupa "Auļi" ar savas jaunās Jāņu programmas "Sit, Jānīti!" pirmatskaņojumu ieskandināja Valmiermuižas etnomūzikas festivālu, kurā pirmo reizi izskanēs pilna programma un notiks viņu jaunā albuma prezentācija. Jaunā programma top sadarbībā ar tuviem un tāliem viesmāksliniekiem un ļaus ielīgoties gaidāmajos vasaras saulgriežos. Aplūko foto no pasākuma!

Jaunajā programmā un albumā ar tādu pašu nosaukumu iekļautas 12 jaunas latviešu tautasdziesmās balstītas kompozīcijas. To pasaules pirmizrāde notiks Valmiermuižas etnomūzikas festivāla otrajā dienā – 18. jūnijā. Šajā vasaras vērienīgākajā etnomūzikas notikumā "Auļi" uzstāsies paplašinātā sastāvā, saspēlējoties un sadziedoties arī ar citiem mūziķiem: folkloras studiju "Banga", dziedātājām Asnati Rancāni un Annu Patrīciju Kareli, vīriem no "Trejasmens" un "Vilkačiem", kā arī mūziķi Kilema no Madagaskaras un jodelētāju Albinu Paulusu no Austrijas. "Auļu" uzstāšanās solās būt grandioza, dažās no dziesmām uz skatuves kopā muzicējot pat 26 mūziķiem.

Auļi
Auļi Foto: Ilmārs Znotiņš

"Visi klātesošie varēs atsvaidzināt savas Jāņu dziesmu zināšanas. Uz ekrāna būs redzami dziesmu teksti, un ceram, ka festivāla apmeklētāji dziedās kopā ar mums. Jūnija sākumā albums jau būs pieejams dažādās straumēšanas platformās, bet pirmo reizi visa programma izskanēs Valmiermuižā," atklāj dziesmu autors un "Auļu" dūdinieks Kaspars Bārbals.

Foto: Ar "Auļu" jaunā albuma pirmatskaņojumu ieskandina Valmiermuižas etnomūzikas festivālu.

"Vienlaikus ar šī gada festivāla tēmas “mijiedarbība” izvēli sapratām, ka "Auļi" būs mūsu galvenie mākslinieki. Rudenī radusies festivāla tēma “mijiedarbība”, kas bija par ideju cilvēkus rosināt iznākt no izolācijas savos mājokļos, satikties ar citiem cilvēkiem un mijiedarboties, sadarboties un veidot kaut ko tālāk, šī gada sākumā kļuva desmitkārt svarīgāka, jo tagad mijiedarbība un sadarbība mums visiem ir ļoti nepieciešama, lai apturētu agresiju, kas tepat blakus mums notiek. To mēs nekādi nevaram izdarīt pa vienam, kaut ko atsevišķi darot savā nodabā. Savukārt "Auļi" ir izcils muzikāls paraugs šādai mijiedarbībai, jo, tiklīdz viņi izveidojās un noformēja savu muzikālo rokrakstu, jau nākamajā solī viņi vienmēr ir skatījušies pēc sadarbībām mūzikā. Tās ir bijušas ļoti plašas – gan tepat Latvijā, gan starptautiski," stāsta Valmiermuižas etnomūzikas festivāla mākslinieciskās programmas veidotājs un Kultūras menedžmenta centra "Lauska" pārstāvis Juris Zalāns.

Intervija ar Juri un Dainu Zalāniem.

Jau pēc mēneša – 17. un 18. jūnijā – Valmiermuižā gaidāms šīs vasaras vērienīgākais etnomūzikas notikums Latvijā. Valmiermuižas etnomūzikas festivāls uz divām skatuvēm pulcēs izcilus solistus un etnomūzikas grupas no Latvijas, Igaunijas, Austrijas, Polijas un Madagaskaras, piedāvājot vienus no interesantākajiem šīs vasaras mūzikas svētkiem.

Āfrikas saules pielieta līksmība, virtuves atvilktnē atrodami mūzikas instrumenti, virtuoza jodelēšana, tumšais folks un citi muzikāli pārsteigumi, uguns skulptūra, mierīgas un nemierīgas zvilnētavas, teātris, kino, igauņu-latviešu dzejas samits un brīvdabas izstādes – festivāls sola virkni daudzveidīgu iespaidu.

Valmiermuižas etnomūzikas festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs “Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmieras novada pašvaldība, Vidzemes kultūras programma – Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas valsts meži, Igaunijas vēstniecība Latvijā, Valmiermuižas alus darītava, ZAAO, Ramirent, AUDIO, žurnāls "Ir" un “Aula”.

Kaspars Bārbals
Kaspars Bārbals Foto: Ilmārs Znotiņš
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu