Signes Baumanes animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts” iznes Latvijas vārdu pasaulē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes.

Sestdien, 11. jūnijā, Traibekas kino festivāla oficiālās konkursa programmas ietvaros notika animācijas režisores Signes Baumanes filmas “Mans laulību projekts” pasaules pirmizrāde. Filma tapusi “Studijā Lokomotīve”, uz tās pirmizrādi Ņujorkā ieradās arī filmas producents Roberts Vinovskis.

Kā uzsver kino zinātniece un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, Ņujorkā notiekošais Traibekas festivāls ir starptautiski nozīmīgs kino dzīves notikums, kura programmā tiek demonstrētas spilgtu, oriģinālu pasaules autoru darbi. Festivāls kopš tā dibināšanas 2003. gadā ir cieši saistīts ar izcilā amerikāņu aktiera, Holivudas klasiķa Roberta de Niro vārdu – viņš ir viens no šī festivāla dibinātājiem.

Foto: publicitātes.

Par pirmizrādi un filmas festivālu dzīvi stāsta producents Roberts Vinovskis: “Filmas pirmizrādes seanss izvērtās ārkārtīgi interesants. Kinoteātra orientāli greznā zāle bija pilna, publika ļoti aktīvi, ar smiekliem un aplausiem dzīvoja līdz filmas varoņiem un notikumiem. Par filmas mākslinieciskajām kvalitātēm liecina lielā festivālu interese – jau nākamnedēļ, 16. jūnijā, notiks filmas Eiropas pirmizrāde pasaules svarīgākajā animācijas festivālā Anesī, Francijā – “Mans laulību projekts” ir viena no desmit filmām prestižā festivāla oficiālajā konkursa programmā. Un gandrīz paralēli, 15. jūnijā notiks pirmizrāde arī vienā no Amerikas kontinenta nozīmīgākajiem festivāliem – Gvadalahāras kino festivālā Meksikā, kas ir arī Latīņamerikas lielākais festivāls. Un tas vēl ir tikai pats sākums.”

Ietekmīgais ASV medijs "The New York Times" filmu “Mans laulību projekts” ierindojis savā fetivāla izlasē starp filmām, ko iesaka lasītājiem noskatīties. “Neparastais animācijas mūzikls "Mans laulību projekts" apgriež kājām gaisā ierasti prozaiskos stāstus par jaunības romantiku. Latviešu scenāriste un režisore Signe Baumane izveidojusi impresionistisku pasauli, kurā zīmēti varoņi trīsdimensionālās ainavās meklē īsto mīlestību. Šajā aizraujošajā stāstā savijas pāri plūstošs dzīvīgums, dzirkstoša ironija un izglītojošs saturs. Un, ja reizēm šķiet, ka visa kā ir par daudz, tad tam par iemeslu ir tikai milzīgā iztēles pārbagātība," – tā par filmu raksta "The New York Times".

"Mans laulību projekts" saved kopā animāciju un zinātni. Signes Baumanes jaunā pilnmetrāžas filma parāda režisores nepastarpināto un atklāto, dvēseli atkailinošo stāstījuma manieri stāstā par sievietes izsalkumu pēc mīlestības, vēlēšanos tikt pieņemtai un to, ka bioloģijas likumsakarības ir spēks, ar ko jārēķinās,” - Viktorija Deivisa, "Animation world network".

Pilnmetrāžas animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts” uzdod mūžīgo jautājumu – kas ir mīlestība, kā to atrast un saglabāt. Caur galvenās varones Zelmas attiecību stāstiem režisore pēta, kā veidojas jūtas un emocijas un to, kā to ietekmē bioloģija. Filmā darbojas 30 runājoši un dziedoši varoņi – kā atzīst pati Ņujorkā dzīvojošā latviešu režisore Signe Baumane, šis ir līdz šim ambiciozākais režisores projekts.

Filma vēsta par jaunas sievietes Zelmas mīlestības meklējumiem, kuros iesaistās Mītiskas Sirēnas, kuras viņu māca tiekties pēc ideālas laulības. Tomēr priekšstats par to tiek neglābjami sagrauts, kad sievietes Bioloģija, ar tās hormonu un neironu signāliem, iespaido viņas uzvedību un emocijas, satricinot laulību pamatus. Kā teikts Traibekas kino festivāla mājas lapā – daži cilvēki visu dzīvi pavada brīnoties, kādēļ tā arī nav izdevies saglabāt attiecības, bet Signe Baumane apņēmusies rast atbildi un rezultātā tapusi animācijas filma, kurā apvienota gan sena mitoloģija, gan mūsdienīga neirozinātne.

Zelmas balsi filmas versijā, kas nonāks uz Latvijas kino ekrāniem, ieskaņojusi Laura Čaupale, pārējās lomas ierunājuši tādi pazīstami aktieri kā Guna Zariņa, Ģirts Ķesteris, Kaspars Znotiņš, Zane Daudziņa, Regīna Razuma, Madara Botmane, Juris Kalniņš, Katrīna Pasternaka, Edgars Samītis, Dainis Grūbe un citi. Vienā no lomām dzirdēsim arī Lindu Leen. Savukārt 23 dziesmas iedziedājis meiteņu trio “Limonāde”.

Filma ir Latvijas, ASV un Luksemburgas kopražojums, tā tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Ar filmas izplatīšanu pasaulē nodarbojas viena no zināmākajām filmu izplatīšanas kompānijām “New Europe film sales”. Arī tas ir kvalitātes rādītājs – šī aģentūra savu katalogu atlasa ļoti rūpīgi, ko apliecina fakts, ka tās pārstāvētās filmas savas pasaules pirmizrādes piedzīvo labākajos A klases kino festivālos.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu