Pusaudžu vecumā atrast kvalitatīvu un vecumam piemērotu literatūru ir visgrūtāk. Kā atrast lasāmvielu, kas spētu noturēt bērna uzmanību šajā sarežģītajā dzīves periodā? Šo jautājumu ikdienā risina viena no zināmākajām Latvijas grāmatu blogerēm – Aija Bremšmite, "Instagram" konta @piedzivot un raidieraksta “Piedzīvot lappuses” veidotāja. Viņa ir arī galvenā bibliotekāre Ogres Centrālajā bibliotēkā, kā arī grāmatu apskatu veidotāja dažādiem medijiem. Aija pati sevi sauc par pašpasludinātu lasīšanas un bērnu, pusaudžu literatūras vēstnesi. Kāda ir viņas vēsts, lasi intervijā, kas speciāli TVNET sagatavota sadarbībā ar lasīšanas veicināšanas projektu “Bibliotēka”.
Aija, saki, kā tu sāki blogot par grāmatām?
Bloga, vai precīzāk "Instagram" konta @piedzivot radīšana noteikti nebija ātrs process – drīzāk ilgtermiņa darbs. Es arī teiktu, ka katram cilvēkam, kurš sapņo par grāmatu blogera karjeru un iespēju no izdevniecībām saņemt bezmaksas grāmatu eksemplārus, ir jāapbruņojas ar ļoti lielu pacietību un ļoti lielu vēlmi darīt. Pati savu izteikšanos Instagram vidē sāku laikā, kad strādāju par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Veidoju ierakstus par skolu un to, kā es redzu mācību procesus; ko es domāju par bieži dzirdamo frāzi “skolēni nelasa”; kā es izjūtu skolēnu attieksmi pret grāmatām; ko es gribētu darīt attiecībā uz to un ko, manuprāt, būtu vērts mainīt.
Manas skolotājas darba gaitas nebija ilgas, tomēr mīlestība pret grāmatām, domas par grāmatām un lasīšanu manī joprojām ir palikušas, un man joprojām ir svarīgi tajā dalīties.
Jā, manā kontā @piedzivot šobrīd pārsvarā ir atsauksmes par grāmatām, tomēr man joprojām šķiet svarīgi uzsvērt arī to, kāpēc mēs lasām un kas tajā visā ir tik brīnišķīgs. Arī raidierakstu “Piedzīvot lappuses” veidoju tādēļ, ka man šķiet būtiski sarunāties ar dažādiem literatūru mīlošiem cilvēkiem un parādīt, cik dažādi mēs esam, cik dažādi mēs redzam un lasām grāmatas.