VIDEO ⟩ Reaģējot uz straujo inflāciju, "Eirovīzijas" mīluļi "Citi zēni" nāk klajā ar asprātīgu singlu

TVNET
Reaģējot uz straujo inflāciju, "Eirovīzijas" mīluļi "Citi zēni" nāk klajā ar asprātīgu singlu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Reaģējot uz strauji augošajām cenām, "Eirovīzijas 2022" un "TikTok" mīluļi - grupa "Citi zēni" izdod asprātīgu singlu par naudas vērtību – "Lieka štuka".

Noskaties videoklipu!

Dziesma “Lieka štuka” grupas radošajā procesā radusies jau teju pirms diviem gadiem, tomēr “Citi zēni” ilgi gaidījuši īsto brīdi singla izdošanai. Reaģējot uz degvielas cenu kāpumu, gāzes rekorda augstajām izmaksām un kopējo inflāciju, šķiet, ka trāpīgāks brīdis dziesmai par naudas vērtību nav iedomājams.

""Lieka štuka" kā jēdziens ir kaut kas tuvu nesasniedzams, tomēr ir vērts uz to tiekties un par to sapņot. Vēl nekad neesmu saticis cilvēku, kas teiktu, ka viņam ir pārāk daudz naudas. Katram ir kāda vēlme, kuru pietuvināt īstenībai palīdzētu papildu līdzekļi," tā par grupas jaunāko veikumu izsakās solists Jānis Pētersons.

Šajā singlā solista pienākumus uzņēmies grupas saksofonists Dagnis Roziņš, kurš par dziesmas skanējumu saka:

"Šis singls manāmi atšķiras no citām grupas dziesmām, tāpēc reizēm rodas sajūta, ka šo dziesmu neesam uzrakstījuši mēs paši, bet tā mums ir piešķirta no kādiem augstākiem spēkiem."

Kopējo dziesmas uzbūvi komentē arī grupas basģitārists un producents Roberts Memmēns: "Veidojot dziesmas aranžējumu, meklējām risinājumus, kā pārsteigt klausītājus. Līdz šim "Citi zēni" nekad vēl nebija sadarbojušies ar kori, taču šķiet, ka tieši šai dziesmai piestāv tā kopības sajūta, kuru sniedz dziedāšana kopā. Šoreiz gan kori nevarējām atļauties, tāpēc visas vīru partijas iedziedāju es pats. Kopumā tās bija 190 balsis, kuras var vienlaikus dzirdēt dziesmas izskaņā."

Līdz ar jaunāko singlu grupa prezentē arī videoklipu, kurš veidots sadarbībā ar radošo apvienību “Creators 22”.

Vizualizācijas ideju un realizāciju komentē klipa režisors Mārtiņš Goldbergs: "Mēs centāmies salauzt līdzšinējo grupas estētiku, lai ļautu viņu klausītājiem vizualizēt dziesmas domu citādāk nekā līdz šim. Lai gan dziesmas teksts ir pilns ar ironiju un satīru, taču videoklipā centāmies ieturēt māksliniecisku nopietnību, lai vizuāli radītu tādu pašu pretrunu, kāda ir dziesmas nosaukumā. "Lieka štuka" ir oksimorons, un tā arī centāmies to attēlot."

Grupa “Citi zēni” pārstāvēja Latviju 66. Eirovīzijas dziesmu konkursā ar savu dziesmu “Eat Your Salad”. Aizvadītā gada izskaņā iznāca grupas debijas albums “Suņi iziet ielās”.

Šī albuma singli guvuši plašus panākumus, izcīnot otro vietu Muzikālās bankas fināla šovā, kā arī iegūstot balvu “Zelta mikrofons” kā tautas gada dziesma.

Līdzšinējie grupas singli ir sasnieguši vairāk nekā 4 miljonus skatījumu YouTube platformā.

Dziesmas autori – Toms Kagainis un Roberts Memmēns. Producējis – Jānis Jačmenkins (JJ Lush), miksējis un māsterējis Pauls Dāvis Megi, teksta autors – Dagnis Roziņš. Kopējo singla izdošanu nodrošina Forte Production.

Grupas “Citi zēni” sastāvā muzicē Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls, saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu