"Tiesā gāja neveiksmīgi." Jauna informācija par latviešiem Āfrikā

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 12

Latviešu ceļotāju pāris, projekta "Ride with Mimi" radītāji Daniels un Māra, kuri 5. augustā Gabonā, Āfrikā, ar savu vadīto spēkratu notrieca sievieti, kas ceļā uz slimnīcu nomira, aizvadījuši pirmo tiesas sēdi. 

"Sejas" sazinājās ar Danielu Vēzi, kurš atklāj: "[25. augusta] tiesā gāja neveiksmīgi, gaidām atkārtotu tiesu 8. septembrī."

Pāris joprojām atrodas Librevillā un sadarbojas ar advokātu, taču Daniels neslēpj, ka situācija "neesot pozitīva" un pietrūkst naudas. "Visus sakrātos ziedojumus bijām izmantojuši izdzīvošanai, korupcijai un verificētam tulkam tiesas sēdei," skaudro situāciju atklāj Daniels. Pāris pirms gaidāmās tiesas sēdes publicējuši jaunu video, kas sākas ar paziņojumu un lūgumu ziedot.

"Sveiciens visiem! 5. augustā mēs iekļuvām negadījumā Gabonā, kas beidzās ar mūsu arestēšanu. Mēs darījām visu iespējamo, lai izvairītos no notikušā -  centāmies nodrošināt kompensāciju ģimenei un esam lūguši piedošanu. Mēs lūdzam ģimeni, policiju, taisnīgumu un Dievu piedot mums. Pašreiz mēs atrodamies sarežģītā finansiālā situācijā, kur nevaram nodrošināt advokātu un baidāmies par savu dzīvību. Mēs nevēlamies, lai tas tā beidzas, visvairāk mēs nevēlamies zaudēt Danielu - viņš katru dienu cīnās ar veselības problēmām, mēs par viņu lūdzam. Ja ir kāds, kurš var mums palīdzēt, rakstiet mums "Instagram" vai "Facebook" - Ride.with.mimi. Paypal - danny2bowl300@gmail.com."

Atgādinām, ka latviešu jaunieši Daniels un Māra 18. maijā devās savas dzīves lielākajā piedzīvojumā - ceļojumā ar motociklu apkārt Āfrikai. Viņi sāka ceļu no Marokas. Vairāk nekā 80 dienas viņi baudīja dabu, cilvēku viesmīlību, iepazinās ar citiem baikeriem. Dienu pirms liktenīgā 5. augusta, kad Daniels notrieca sievieti, pāri pievīla navigācija un viņi novirzījās no asfalta ceļa. Abi piedzīvoja negadījumu, braucot pāri koka tiltam, - tas salūza un Māra guva smadzeņu satricinājumu. "Viņa aizmirsa visu Nigēriju, kur bijām trīsarpus nedēļas, Kamerūnu aizmirsa... Es aizvedu viņu uz vietējo klīniku, kas bija slikta, viņu nosūtīja taisīt datortomogrāfiju. Nākamajā rītā devāmies tālāk uz Librevillu. Un jā, Kongo ap plkst. 16.00 notika tā traģēdija."

Daniela vadītais motocikls notrieca sievieti, kura nomira ceļā uz slimnīcu. Viņš atminas, ka sieviete izskrējusi uz ielas, izvairījusies no pretim braucošās kravas automašīnas un tad apstājusies ielas vidū. "Viņa nemaz nepaskatījās uz manu pusi nevienu reizi. Es sāku signalizēt, samazināt ātrumu, viņa sāka skriet uz labo sānu joslu. Es mēģināju izvairīties, bet aizķēru viņas kāju."

Jaunietis norāda, ka sieviete, kura bija aptuveni 66 gadus veca, negadījumā lauza kāju. Pēc notikušā pārim un aculieciniekiem izdevās "nostopēt" pikapu, kas sievieti kopā ar Māru nogādāja tuvējā armijas slimnīcā. Daniels norāda, ka slimnīca atradusies 90 kilometru attālumā no notikuma vietas un ceļš līdz tai līdzinājies kara laukam. "Es nezināju ceļa apstākļus, ar moci to nejūt. Ar mašīnu no bedrēm nav iespējams izvairīties. (..) Viņi brauca nepilnas divas stundas, un sievieti pasludināja par mirušu slimnīcā," atminas Daniels.

"Nokritu uz ceļiem, pārdzīvoju un sapratu, ka man būs lieli sūdi...

Domāju, ka viss, ceļojums beidzies, pārdzīvoju, nezināju, ko citu varēju darīt, lai izvairītos no negadījuma." Nākamajā dienā pie pāra ieradās vietējie motociklisti, ar kuriem viņi bija paspējuši sadraudzēties, apceļojot Āfriku. Viņi arī palīdzējuši atgūt pāra privātās mantas, nodrošināt viņus ar pārtiku un pat sarunāt tikšanos ar mirušās sievietes ģimeni.

"Mūs visi pārliecināja, ka nebūs cietumsoda. Man tikai jāapmaksā sievietes bēres," uzsver Daniels.

Sagrabinot kopā pēdējos līdzekļus, lūdzot palīdzību sociālajos tīklos un pieņemot naudu arī no nesen iepazītajiem baikeriem, pārim izdevās savākt nepieciešamo summu sievietes bērēm.

""Kompensācija ģimenei - tas ir labi, bet tas neatbrīvo no soda," - to man paskaidroja prokurors," atminas Daniels.

Atgādinām, ka Ārlietu ministrija sadarbībā ar Francijas vēstniecību seko līdzi notikumu attīstībai Gabonā. 

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 12

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu