Ojāra Vācieša prēmijai dzejā izvirzīti 13 dzejoļu krājumi

Sejas.lv
Ojāra Vācieša prēmijai dzejā izvirzīti 13 dzejoļu krājumi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ojārs Vācietis un Imants Ziedonis
Ojārs Vācietis un Imants Ziedonis Foto: Publicitātes foto

Septembra beigās noslēdzās pieteikšanās ikgadējajai Ojāra Vācieša literārajai prēmijai dzejā. Šogad prestižajai balvai pieteikti 13 dzejoļu krājumi.

Visvairāk nominantu pieteikusi izdevniecība “Neputns”, kura izvirzījusi sešus dzejoļu krājumus, starp tiem arī pagājušā gada uzvarētāja Ivara Šteinberga otro dzejoļu krājumu “Jaunība”.

Pirms gada Šteinbergs saņēma O. Vācieša prēmiju par debijas dzejoļu krājumu “Strops”.

Pa diviem dzejoļu krājumiem pieteikušas biedrības “Literatūras Kombains” un “Orbīta”, kā arī izdevniecība “Dienas grāmata”, bet vienu – “Jāņa Rozes apgāds”.

Ar saviem jaunākajiem dzejoļu krājumiem nominēti Inta Kampara, Zane Daugule, Elīna Bākule-Veire, Marija Luīze Meļķe, Henriks Eliass Zēgners, Rolands Briedis, Rūta Mežavilka, Artis Ostups, Madara Gruntmane, Inga Pizāne, Māra Zālīte, Andra Manfelde un jau pieminētais Ivars Šteinbergs.

Kopš 2003.gada, kad prēmija tiek piešķirta par spilgtu dzejoļu krājumu, to ieguvuši četri nominanti, kas uz apbalvojumu pretendē arī šogad, – Andra Manfelde 2005.gadā, Ronalds Briedis 2008.gadā, Inga Pizāne 2020. un Ivars Šteinbergs 2021.gadā.

Savukārt Māra Zālīte par O. Vācieša prēmijas laureāti kļuva tālajā 1988.gadā, kad par ieguldījumu dzejā, bērnu dzejā, latviešu dzejas atdzejošanā un popularizēšanu citās valodās prēmiju piešķīra Rīgas rajona agrofirma “Ādaži”.

Dzejoļu krājumus vērtēs konkursa komisija piecu cilvēku sastāvā: Ādažu novada domes deputāte un komisijas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, dzejnieks un tulkotājs, 2009.gada O. Vācieša prēmijas ieguvējs Edvīns Raups, O. Vācieša muzeja direktore Ieva Ķīse, Carnikavas pamatskolas pedagoģe Ilze Vāciete un dzejniece, 2018.gada O. Vācieša prēmijas ieguvēja Daina Sirmā.

Kā ierasts, Ojāra Vācieša prēmijas ieguvējs tiks paziņots 13. novembrī, atzīmējot dzejnieka dzimšanas dienu.

Ojāra Vācieša literārās prēmijas ikgadējā konkursa organizētājs ir Ādažu novada pašvaldība, kas īsteno Carnikavas pašvaldības iepriekš uzturētas tradīcijas pēctecību.

Prēmijas pasniegšanas pasākumu pašvaldība organizē sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību.

Vācieša prēmija pirmoreiz pasniegta 1984. gadā, par tās laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993. gadā – Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

2003.gadā Ādažu novada dome kopā ar Carnikavas pagasta padomi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, bet no 2011. līdz 2020. gadam prēmiju pasniedza Carnikavas novada dome.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu