VIDEO ⟩ Vislatvijas akcija "Gaismas krasts" pretendē uz labākā pasākuma titulu pasaulē

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Pilt videost

Producentes Ineses Lukaševskas un tās vadītās aģentūras Luka radītā akcija “Gaismas krasts” ir iekļuvusi pasaulē prestižākā pasākuma industrijas konkursa BEA World Festival (Best event award) finālā, kurā tiek apbalvoti labākie izklaides un kultūras pasākumi no visas pasaules, un šobrīd pretendē uz pasākumu industrijas Oskaru divās kategorijās. Konkursa finālā Latvijas aģentūra sacentīsies ar vadošajiem pasaules zīmoliem, no kuriem labākā tituls tiks paziņots 25. novembrī svinīgā ceremonijā Romā.

BEA World konkursam šogad kopumā tika pieteikti 320 projekti, kas ir par 20% vairāk nekā pērnajā gadā. 96 vadošās aģentūras pasaulē no 32 valstīm savā starpā sacentīsies par labākā pasākuma titulu pasaulē. Pieteikto darbu vidū ir tādi pasaulē atzīti zīmoli kā Ferrari, Cartier, un pat valstis pieteikušas savus Expo paviljonus. Akcijas idejas autore Inese Lukaševska uzsver: tas, ka starp pasaulē labākajiem darbiem tiek nominēts arī Latvijā radīts darbs, ir skaistākā dāvana, kuru viņa varēja sagādāt valsts svētkos.

Skaties un dejo līdzi! 

“Man ir neviltots gandarījums redzēt, ka pasākums, kurš tika realizēts pilnībā bez līdzekļiem un balstījās uz cilvēku entuziasmu, šobrīd konkurē ar projektiem, kuru budžeti ir mērāmi miljonos un kurus atbalsta vai veido pat valsts institūcijas.

Spēki ir nesamērīgi, jo, ja pasākumam nav atbalstītāju, tā radītājiem ir ļoti ierobežotas izpausmes iespējas, kas pa lielam nevienu neinteresē, jo vērtēšanas kritēriji visiem ir vienādi. Mūsu klātbūtne šī konkursa finālā pierāda ne tikai titānisku darbu, kas tika ieguldīts, lai šis projekts taptu, bet arī spēju rast ļoti inovatīvus risinājumus bezprecedenta apstākļos. Tāpēc es ceru, ka nākamajā gadā šim pasākumam radīsies arī atbalsts no valsts puses, jo tieši šādi projekti un pēcāk to prezentēšana visu pasaules kontinentu pārstāvjiem primāri veicina valsts tēlu un atpazīstamību,” stāsta Inese Lukaševska.

Akcijas “Gaismas krasts” mērķis bija radīt augstas kvalitātes līdz šim pasaulē neredzētu, tehnoloģiski inovatīvu kultūras notikumu, kurš veicinās dejas jomas vērtību, apvienos paaudzes, sekmējot iedzīvotāju iesaisti kultūras procesos, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, dzīves vietas vai dejotprasmes. Vienlaikus veicināt Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu ne tikai dejai kā mākslas žanram, bet arī valstij un vienam pret otru, atdzīvinot dusošo kopības garu.

3. septembrī notikusī akcija jūras krastā pulcēja daudzus simtus neprofesionālu dejotāju, kuri kopā izdejoja vienu īpaši šai akcijai veltītu deju komponista Riharda Zaļupes radītās mūzikas pavadībā. Saulei rietot, dalībnieki radīja dzīvo “ķēdi” 7 km garumā, vienā sekundē sākot kopdeju un iededzot gaismu kā cerības simbolu rītdienai. Pasākums apvienoja 4 paaudžu pārstāvjus no visas valsts, pārsvarā bez dejotprasmes. Jaunākajai dejotājai bija tikai gads, bet vecākajai – 80. Pasākumā ikviens dalībnieks no pasākuma patērētāja kļuva par satura veidotāju. Ar savu dejotprasmi vai iesaisti ietekmējot galarezultātu.

“Pasaulē jau sen nevienu neinteresē telpu noformējums vai mūziķi, kas uzstājas. Lietas, kam nereti pievēršam uzmanību Latvijā. Tiek vērtēta starpdisciplinārā pieeja, kādi konkrēti izmērāmi rezultāti ir sasniegti, kādas globālas pārmaiņas veicinātas, kā tiek sekmēta ilgtspēja un rasti neordināri komunikācijas risinājumi, pielāgoti mainīgajai videi. Diemžēl no ļoti daudzām lietām pasaulē, kuras jau ir kļuvušas par industrijas ikdienu, mēs stāvam ļoti tālu. Mēs nespēsim konkurēt nedz ar lielvalstīm budžetos, nedz pagaidām arī tehnoloģiskos un inovatīvos risinājumos. Mums ir jārada tik unikālas idejas, lai pasaules žūrija ja ne izvirza mūs finālam, tad vismaz pievērš uzmanību. Mums ir izdevies jau četrus gadus pēc kārtas iekļūt labāko vidū un pat konkursā vairākkārtīgi uzvarēt. Es ceru, ka tas iedvesmos ne tikai citus, bet arī beidzot liks valstij novērtēt šo milzīgo sasniegumu, jo pagaidām valsts tēla virzīšana pasaulē ir mūsu pašiniciatīva, kura nerezultējas pat paldies veidolā.”

Šis ir pirmais gads, kad konkurss pēc divu gadu pārtraukuma, kuros tas pandēmijas dēļ tika rīkots online vidē, notiks klātienē. Šogad savus darbus pieteikušas ne tikai Eiropas lielvalstis - Itālija, Beļģija, Vācija, Francija, bet pat Brazīlija, Katāra, Ķīna, Apvienotie Arābu Emirāti, ASV un Austrālija.

Pasākumu rīkotājiem BEA World balva ir līdzvērtīga "Grammy" balvai mūziķiem vai "Oskaram" kino industrijā. Konkursa fināls norisināsies 24.novembrī. Savukārt rezultāti tiks paziņoti 25.novembrī.

Atgādinām, ka šī gada aprīlī Ineses Lukaševskas radītais pasākums “Behind the spotlight” ieguva Kannu festivāla “Heavent awards” Grand prix, tiekot atzīts par labāko visu starptautisko darbu vidū.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu