Noskaties! Kādi iespaidi par filmu "Janvāris" radās pirmizrādes apmeklētājiem?

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Viestura Kairiša autobiogrāfisko spēlfilmu “Janvāris”, kas stāsta par jauna cilvēka nobriešanu un izaugsmi 1991. gada barikāžu notikumu laikā Rīgā, pirmajā tās izrādīšanas nedēļas nogalē noskatījušies vairāk nekā 7000 skatītāju. Pārdomas rosinoša filma, kam izdodas uzburt pārsteidzošu klātbūtnes sajūtu – tā pēc filmas noskatīšanās atzīst uzrunātie skatītāji.

Filma “Janvāris” pirmizrādi piedzīvoja 11. novembrī, klātesot daudziem kultūras un mediju jomas pārstāvjiem.

Skatītāji uzsver spēcīgo klātbūtnes sajūtu, ko izdevies panākt radošajai komandai – režisoram Viesturam Kairišam, operatoram Vojceham Staronam, māksliniecei Ievai Jurjānei, kostīmu māksliniecei Rūtai Lečaitei, grima māksliniecei Ilzei Trumpei, komponistei Justei Janulītei u. c.

“Šī ir viena no retajām filmām, kur nav paaudžu konflikta, man negribējās, lai tur būtu, kā man bija. Bija saistoši sajust, kā barikāžu laiku var sajust un iztēloties tie, kas paši nav to piedzīvojuši,” pauž dzejniece Inese Zandere.

“Ļoti labs režisora darbs, operatora darbs. Aktieri malači. Un aizraujošs skaņu celiņš,” filmas galvenos trumpjus ieskicē dramaturgs, režisors Ivo Briedis.

“Tā noteikti nav režisora autobiogrāfija, bet autobiogrāfiska ir laika izjūta, dzīves detaļas, vides faktūras, elpa, ritmiskā pulsācija.

Skats uz jaunības mirkļiem, ne rafinēti vērtējošs, bet pārceļot skatītāju laikā, jaunos ļaudis ar to iepazīstinot, vecākiem gada gājumiem ļaujot nostalģiski vēlreiz izdzīvot kādreizējo sajūtu viļņojumu,” tā Agris Redovičs (“Kino Raksti”).

Tuvākie seansi, kuru laikā skatītājiem būs iespēja satikt filmas veidotājus, gaidāmi 14. novembrī plkst. 20.00 “Kino Bize” Rīgā, 15. novembrī plkst. 19.00 “Cinamon Balle” Liepājā, 16. novembrī plkst. 16.00 Jelgavas kultūras namā, 17. novembrī plkst. 19.00 “Cinamon Alfa” Rīgā un plkst. 20.30 “Splendid Palace” Rīgā, kā arī 20. novembrī plkst. 15.00 “Kino Lora” Siguldā un plkst. 17.00 Cēsu koncertzālē.

Jau vēstīts, ka filma “Janvāris” stāsta par jauniem kinematogrāfistiem 1991. gada barikāžu laikā, kad viņi tiek ierauti Rīgā notiekošajos politiskajos notikumos, cenšoties nokļūt tiem tuvāk un vienlaikus meklējot savu vizuālo valodu.

Lomas filmā atveido Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene (Danovska), Sandis Runge, Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks un lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs. Filma veidota filmu studijā “Mistrus Media”, tās producenti ir Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu