Krūts vēzis, Nepāla un dokumentāla filma – kāds ir Paulas ceļš uz atveseļošanos

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes attēls dokumentālajai filmai "Paula un ceļš"

Latvijas Televīzijā ceturtdien, 24. novembrī, gaidāma pirmizrāde dokumentālajai filmai "Paula un ceļš" – režisora Andreja Verhoustinska un scenārija autores Henrietas Verhoustinskas personīgajam stāstam par Paulas Tisenkopfas cīņu ar krūts vēzi, vēstīts sabiedrisko mediju portālā LSM.LV.

Filmas autori par Paulas Tisenkopfas cīņu ar vēzi uzzināja viņas izstādē "Paštrokšņi" Laubes namā, kas bija īsts mākslas fakts, drosmīgs pavisam jaunas sievietes stāsts par sevis apjēgsmi slimībā, par mēģinājumu to pārvarēt un tikt galā ar jauno dzīves realitāti.

Filmas autori Andrejs un Henrieta Verhoustinski
Filmas autori Andrejs un Henrieta Verhoustinski Foto: Publicitātes attēls dokumentālajai filmai "Paula un ceļš"

"Pēc šīs izstādes apmeklējuma Henrietai radās ideja veidot filmu par Paulu, jo viņa ļoti atklāti runā par vēzi. Neslēpjas, nevairās un tiešām saka to, ko domā, kas ir ļoti, ļoti cienījami," teic režisors Andrejs Verhoustinskis.

Dokumentālās filmas darbība norisinās neilgi pēc ārstēšanās noslēguma, tomēr galvenās varones dzīvē joprojām ir ārstu pārbaudes, magnētiskās rezonanses un hormonu terapija.

Pēc izārstēšanās Paula sāk jaunu dzīvi, kam par lieciniekiem kļūst filmas autori, – jauna mājvieta, jaunas attiecības, jauni projekti un jauni izaicinājumi, arī nedēļu ilgs kāpiens kalnos Nepālā.

Paula no jauna iepazīst sevi, un filmas skatītāji iepazīst Paulu kopā ar viņas bērniem, māsu un vecākiem.

Filmas scenārija autore ir režisora Andreja Verhoustinska sieva Henrieta Verhoustinska, mūziku rakstījusi meita Katrīna Anna Verhoustinska.

Andrejs atzīst: "Mēs kā autori šajā filmā esam atļāvušies būt sentimentāli. Jāatzīst, ka radīt šo dokumentālo stāstu bija ļoti personīgs pārdzīvojums, jo

mana mamma onkoloģe Vaira Verhoustinska no vēža mira 42 gadu vecumā, bet par ārsti bija kļuvusi tāpēc, ka abi viņas vecāki agri aizgāja šīs slimības dēļ."

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu