Režisores Lienes Lindes topošā filma “Melnais samts” saņem balvu prestižā kinofestivālā Tallinā

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Foto: publicitātes foto no topošās filmas "Melnais samts" veidotājiem

Noslēdzoties Tallinas starptautiskajam kinofestivālam, industrijas pasākumu sadaļas „Industry@Tallinn & Baltic Event” projektu konkursā „Works in Progress” apbalvota režisores Lienes Lindes topošā pilnmetrāžas spēlfilma “Melnais samts”. Stāsts par trīsdesmitgadnieces Martas visai haotisko dzīvi gaidāms kinoteātros 2023. gada rudenī, galvenajā lomā – Inga Tropa.

Tallinas festivāla sadaļa Industry@Tallinn & Baltic Event ir reģiona lielākais filmu un projektu „tirgus”, kurā regulāri tiekas vairāki tūkstoši kinoindustrijas profesionāļu no visas pasaules un daudzas filmas sāk starptautisku karjeru vēl pirms pirmizrādes.

Foto: Foto: publicitātes foto no topošās filmas "Melnais samts" veidotājiem

Šādā „gandrīz gatavu” filmu konkurencē šogad astoņu projektu izlasē Baltic Event Works in Progress bija iekļuvušas četras Latvijas filmas, un galveno balvu kā labākais Baltijas projekts saņēma Lienes Lindes "Melnais samts", kas top studijā "Ego Media" kā kopražojums ar Lietuvas studiju "Tremora", tāpēc balvu klātienē saņēma producenti Guntis Trekteris un Ieva Norviliene.

Žūrijas pamatojums: „Mēs apbalvojam šo filmu par to, ka tā bez tīksmināšanās aplūko mūsu visu eksistenciālo trauksmi un sniedz mierinājumu ar humora palīdzību.”

Marta, filmas "Melnais samts" galvenā varone, ir kinorežisore. Viņa dzīvo tipisku mūsdienu radošā trīsdesmitgadnieka dzīvi – strādā darbavietā, kurā nespēj sevi realizēt; uzņemas darbus, kuru termiņus mūždien nokavē; uztur romantiskas attiecības, kurās negūst emocionālu piepildījumu; depresiju ārstē ar apreibināšanos un turpina draugiem apgalvot, ka jau pavisam “drīz” sāks strādāt pie savas jaunās filmas scenārija.

Režisore Liene Linde
Režisore Liene Linde Foto: Publicitātes foto

Caur skumju, absurdu un komisku notikumu virkni Marta ir spiesta iemācīties, ka dažkārt, lai tiktu laukā no bedres, tajā ir jāiekrīt vēl dziļāk. Filmas radošā komanda uzskata, ka topošo darbu visprecīzāk raksturo apzīmējums „dramēdija”, jo tajā apvienoti drāmas un komēdijas elementi.

Martas lomu režisore rakstījusi īpaši aktrisei Ingai Tropai, ar kuru veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Vēl filmā piedalās Ivars Krasts, Baiba Broka, Iveta Pole un citi.

Režisorei Lienei Lindei šī ir debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā, iepriekš viņa uzņēmusi spēlfilmas "Četri mielasti" (2012) un "Septiņas neveikla seksa reizes" (2016); abas apbalvotas ar nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākās studentu filmas.

Foto: Publicitātes foto

Režisore kopā ar Armandu Začu veidojusi arī dokumentālo filmu "Klātbūtne" (2020), kas ieguva "Lielā Kristapa" balvu kategorijā Labākā dokumentālās filmas režija.

Sievietes dzīve, kas izslīd ārpus kontroles, juceklīgas attiecības, neveikls sekss, empātiska ironija un atbruņojošs humors – režisores īpašais rokraksts būs atpazīstams arī topošajā filmā "Melnais samts".

Par Tallinā saņemto atzinību Liene Linde saka: „Šī mūsu filmas komandai ir ļoti nozīmīga balva, jo ir pirmais apliecinājums tam, ka nofilmētais materiāls un filmas ideja varētu atrast savus skatītājus.”

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu