Izcelta no aizmirstības. Īles baznīcas atjaunošanas stāsts

Sejas.lv

Kur vēl līdz 2022. gada maijam atradās pamesta, novārtā atstāta baznīca, tagad slejas lepns un daļēji atjaunots dievnams.

Uzņēmumu, ziedotāju un brīvprātīgo rokām Īles baznīcas atjaunotnē ir paveikts ļoti daudz – salabota jumta konstrukcija, sienām atjaunots vēsturiskais apmetums, ir jauna apsildāmā grīda, atjaunotas vēsturiskās durvis un ielikti jauni logi.

Bet galvenais - Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma mācībspēku un skolēnu rokām izveidots jauns, tradīcijās balstīts interjers – jauni soli, kalti kroņlukturi, altāris, radīta jauna Jēzus skulptūra.

Atjaunošanas galvenais virzītājspēks ir jauniešu kora BALSIS mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis kopā ar saviem koristiem.

“Padarīts apbrīnojami daudz! Pat neticas, ka tik īsā laikā ir izdevies piesaistīt tik daudzas degošas un palīdzēt gribošas sirdis, prātus un rokas. Tagad, galvenais, neapstāties!

Mērķis – 2023. gada martā atsākt dievnama un sākt akustiskās koncertzāles ĪLE darbību.”

Līdz šim ir piesaistīti vairāk nekā 80 000 EUR, un uzņēmumi kopā ieguldījuši savus materiālus un pakalpojumus vairāk nekā 120 000 EUR vērtībā. Īles baznīcas fonds izsaka vislielāko pateicību visiem, kas palīdzējuši līdz šim! Ceram, ka tiktāl paveiktais iedvesmos arī pārējos sniegt savu artavu tik skaista mērķa sasniegšanai.

Kopš novembra darbojas jauna mājaslapa www.ile.lv, kur apkopoti pieejamie arhīvu materiāli par Īles pagasta, muižas un baznīcas vēsturi, redzama baznīcas atjaunošanas gaita un atbalstītāji, ir iespēja iepazīties ar akustiskās koncertzāles ĪLE darbības plāniem.

2023. gadā turpināsies baznīcas torņa atjaunošana un ārtelpas labiekārtošana.

Nepalaid garām!

Uz augšu