Iznākusi pirmā Latvijas Santjago ceļam veltītā grāmata

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

2022. gada decembrī klajā nākusi ceļotājas un rakstnieces Zanes Eniņas trešā grāmata “Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij”, kurā autore apraksta pieredzēto, kājām mērojot piecus Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa maršrutus – gan Rietumeiropā, gan nesen izveidoto posmu Latvijā.

Zane Eniņa ir apceļojusi vairāk nekā 80 valstis, taču Santjago ceļu viņa uzskata par vienu no īpašākajiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Pirms gandrīz desmit gadiem veicot savu pirmo Santjago ceļa maršrutu (Franču ceļu Spānijā), Zanei radās iecere, ka pieredzēto varētu aprakstīt ne tikai blogā, bet kādreiz arī grāmatā. Tas bija ļoti spilgts un neaizmirstams piedzīvojums, kas viņai gan atklāja jaunu ceļošanas veidu – iešanu kājām, gan lika sevi iepazīt dažādos fiziskos un emocionālos līmeņos. Ceļā gūtās emocijas un gandarījums par paveikto bija tik liels, ka vēlāk tika pievārēti vēl trīs Santjago ceļa maršruti Rietumeiropā – gabaliņš Le Puy jeb Via Podiensis (Francijā), Portugāļu ceļš (Portugālē un Spānijā) un Ziemeļu jeb Okeāna ceļš (Spānijā).

Īpaši emocionāls ir Latvijas Santjago ceļa pieredzes stāsts. Šis posms tika veikts 2022. gada vasarā, autorei skaidri apzinoties, ka tas būs pirmais Latvijas Santjago ceļam veltītais apraksts, kas nonāks grāmatā. Zane ļoti godīgi un atklāti stāsta par katru ceļojuma dienu, un lasītājs kļūst par aculiecinieku ne tikai viņas redzētajam, bet arī pārdzīvotajam – veselības problēmām, pārgurumam, šaubām, bailēm... Taču pēc šādiem skumjākiem brīžiem autore prasmīgi uzbur arī tiem sekojošu gaišumu – sirsnīgas tikšanās ar mīļiem un atsaucīgiem cilvēkiem, burvīgu Latvijas dabas stūrīti vai kādu humorpilnu notikumu.

Arī šajā grāmatā spilgti atklājas Zanes Eniņas stāstnieces talants, sniedzot klātbūtnes sajūtu Santjago ceļa gaisotnē un kopā ar viņu ļaujot piedzīvot gan brīnumainus mirkļus, gan negaidītus pārbaudījumus. Tā uzrunās lasītājus, kuri jau izbaudījuši Santjago ceļa burvību, kā arī tos, kuri vēl tikai apsver kāda maršruta mērošanu. Turklāt grāmatā atrodami arī praktiski ieteikumi tiem, kuri plāno doties ceļā.

Latvijas Santjago ceļa izveides iniciatore Sandra Rone par šo grāmatu saka: “Grāmata sniedz atbildes ikvienam, kas vēl domā par došanos Santjago ceļā. Tā ir labs iedvesmas avots, lai beigtu domāt par iešanu, bet patiesi to izdarītu.”

Pieejama arī e-grāmata.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu