FOTO ⟩ Rīgā ar vērienu izskanējis "The Epic Apocalypse Tour" koncerts

Sejas.lv
Rīgā ar vērienu izskanējis "The Epic Apocalypse Tour" koncerts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Grupas "Apocalyptica" koncerts
Grupas "Apocalyptica" koncerts Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ceturtdien, 19. janvārī, "Arēnā Rīga" ļaudis pulcēja "The Epic Apocalypse Tour" koncerts, ko sniedza grupas "Apocalyptica" un "Epica". Ielūkojies TVNET fotoreportāžā no koncerta!

Somu čellistu apvienību "Apocalyptica" 1993. gadā izveidoja klasiski izglītoti Sībēliusa Akadēmijas studenti, kas sākotnējo atpazīstamību ieguva ar populāru "Metallica" un citu smagā metāla grupu melodiju apdari, taču pakāpeniski kvartets sāka ierakstīt arī savas oriģinālkompozīcijas.

Līdz šim kopumā izdoti deviņi "Apocalyptica" studijas albumi, un to kopējā tirāža pārsniedz četrus miljonus. Grupa uzstājusies gan ar saviem jaunības elkiem "Metallica", gan sniegusi ap 1000 solo un festivālu koncertu.

Savukārt grupas "Epica" stāsts sākās 2002.gadā, kad ģitārists un komponists Marks Jansens pameta iepriekšējo grupu "After Forever", lai dibinātu apvienību, kuras muzikālais novirziens tiektos vairāk klasiskās, pat simfoniskās mūzikas virzienā. Pēc vairāku dalībnieku nomaiņas par grupas kodolu kļuvis tik dažādo solistu Simonas Simonsas un Marka tandēms. 20 gadu laikā "Epica" izdevusi astoņus studijas albumus un sniegusi simtiem koncertu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu