Joprojām pārslēdz kanālu, kad sāk rādīt "Latvijas sirdsdziesmu": Gunta Skrastiņa atraitne atklāti par dzīvi pēc mīļotā nāves

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Guntis Skrastiņš
Guntis Skrastiņš Foto: Publicitātes foto

27. janvārī Teātra muzejā notika aktiera Imanta Skrastiņa piemiņas pasākums. Tajā tika sastapta arī arī Imanta brāļa, 2021. gada oktobrī mūžībā aizgājušā aktiera Gunta Skrastiņa atraitne Elita, kura neslēpj - mīļotā aiziešana joprojām ļoti sāp.

Sarunā ar izdevumu "Privātā Dzīve" Elita neslēpj – nav ne dienas, kad viņa par Gunti nedomātu. Tāpēc viņa joprojām pārslēdz televīzijas kanālu laikā, kad sāk rādīt "Latvijas sirdsdziesmu" un arī radio neklausās. "Atklāti sakot, man vienkārši gribas klusumu. (..) Joprojām ir grūti, un man viņa ļoti pietrūkst. Lai kliedētu smagas domas, eju kājām uz Meža kapiem un atpakaļ," saka Elita.

Elita pastāstīja, ka šaurā, ģimeniskā pasākumā atklāts arī Gunta piemineklis Pirmajos Meža kapos, un tam ir ļoti īpašs stāsts: "Tas ir balts, skaists porcelāna zvirbulis uz zara, un tā autors ir Artis Kerliņš. (..) Guntis Artim bija teicis, ka negribētu sev nekādus kapakmeņus un pat ne to, ka uz kapa būtu rakstīts - aktieris. Viņš teicis, ka gribot būt kā baltais zvirbulis, tāpēc māksliniekam bija skaidra vīzija, kā tieši izskatīsies Gunta piemineklis."

Jau ziņots, ka Guntis Skrastiņš mūžībā devās 2021. gada 11. oktobrī 67 gadu vecumā. Skrastiņš mira no strauji progresējuša vēža.

Gunta Skrastiņa dzīves ceļš ir aizsācies 1954. gadā Ērgļos, Taurupē aizvadīta bērnība, pabeigta Taurupes astoņgadīgā skola. Tēvs strādāja par Taurupes stacijas priekšnieku, un dzelzceļa sliežu klātbūtne Gunti neiztrūkstoši pavadījusi visu bērnību. Jau no bērna kājas Guntī tika ieaudzinātas ģimenes vērtības, cieņa pret vecākiem. Īpaši tuva saikne Gunti saistīja ar vecāko brāli aktieri Imantu Skrastiņu, kurš uzņēmās rūpes par jaunāko brāli pēc mammas aiziešanas. 1976. gadā Guntis Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu. Sekoja dienests padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī "Zvaigznīte". Bez darba Jaunatnes teātrī Guntis Skrastiņš tēlojis arī filmās - "Trīs dienas pārdomām", "Spēle notiks tik un tā", dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā "Saule rasas pilienā", "Skroderdienas Silmačos", kā arī lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku — "Mauglis", "Suns un kaķe". Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas strādājis Latvijas Televīzijā, savulaik vadījis populārus raidījumus "Tonis", "No pusvārda", “Latvieši pasaulē”. Plaši pazīstams kā raidījumu "Latvijas šlāgeraptauja" un "Latvijas sirdsdziesma" vadītājs.

Ar īpašu pacilātību un gandarījumu aktieris allaž vērtēja savu sadarbību ar Raimondu Paulu. Šī gada martā kopā ar maestro saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais šlāgermūzikas albums" par dziesmu albumu ar Leona Brieža un Jāņa Petera vārdiem "Nopietni pa jociņam".

Aktieris pats ir atzinis, ka viņa dzīvē galvenais ir skatuve un ģimene. Būdams Latvijas patriots, Guntis līdz pat mūža pēdējām dienām aktīvi sekoja līdzi norisēm Latvijas sportā, sevišķi valsts izlases gaitām hokejā un futbolā. Guntis aiz sevis ir atstājis paliekošas vērtības Latvijas Televīzijas arhīvos, savā ģimenes miera ostā Lejasciema "Pincikājās", tuvinieku un draugu atmiņās.

Vairāk lasi izdevuma "Privātā Dzīve" 31. janvāra numurā!

Facebook Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu