Alekam Boldvinam izvirzīta apsūdzība nonāvēšanā aiz neuzmanības

TVNET/LETA
Alekam Boldvinam izvirzīta apsūdzība nonāvēšanā aiz neuzmanības
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

ASV kinoaktierim Alekam Boldvinam izvirzīta apsūdzība nonāvēšanā aiz neuzmanības saistībā ar operatores Halinas Hačinsas nošaušanu 2021.gada oktobrī Ņūmeksikā filmas "Rust" uzņemšanas laukumā, otrdien pavēstīja Santafē apgabala prokuratūra, norādot, ka Boldvins laikā, kad notikusi instruktāža par darbu ar šaujamieročiem, runājis pa telefonu.

Kā norādīja prokuratūra, aktieris vainojams par daudziem izteiktas nevērības gadījumiem, arī filmas komandas ieroču pārzine apsūdzēta nonāvēšanā aiz neuzmanības.

2021. gada oktobrī Ņūmeksikā filmas "Rust" mēģinājumā Boldvins turēja "Colt" modeļa pistoli, kad no tās tika izšauta īsta lode, kas trāpīja filmas operatorei Halinai Hačinsai, laupot viņai dzīvību. Kā skaidrojis Boldvins, viņam teikts, ka ierocī nav īstu patronu, turklāt aktierim dots norādījums pavērst ieroci Hačinsas virzienā, operatorei gatavojoties uzņemt filmas skatu.

Šo otrdien izplatītajos dokumentos pirmo reizi detalizēti izklāstītas apsūdzības, par kurām pirmo reizi tika paziņots jau 19. janvārī. Tajos aprakstīts haosa atmosfēra filmas uzņemšanas laukumā, tāpat arī nevērīga attieksme pret ieroču drošību.

Laikā, kad notikusi instruktāža par to, kā rīkoties ar rekvizītu ieroci, Boldvina uzmanība bijusi novērsta, jo viņš pa telefonu runājis ar ģimenes locekļiem, apliecinājumā par nozieguma iespējamo iemeslu norādīja prokuratūras īpašais izmeklētājs Roberts Šilings.

Ja Boldvins būtu veicis obligātās drošības pārbaudes ar ieroču pārzini Hannu Gutjeresu-Rīdu, ja viņš nebūtu pavērsis ieroci pret Hačinsu, "un šī traģēdija nenotiktu", norādīja izmeklētājs.

"Šī neapdomīgā novēršanās no labi zināmiem standartiem, prakses un protokola tiešā veidā izraisīja fatālo sašaušanu," uzsvēra Šilings.

"Boldvins zināja, ka pirmais ieroču drošības noteikums ir nekad nemērķēt ieroci uz kādu, kuru tu negrasies sašaut," viņš piebilda.

Apsūdzības dokumentā minēts vismaz ducis nevērības gadījumu, kas noveduši pie sašaušanas.

64 gadus vecais aktieris spēlējis vairāk kā 130 lomas televīzijā un kino, 2004. gadā nominēts ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” par otrā plāna lomu filmā “The Cooler”.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu