VKKF mērķprogrammu konkursos atbalstīti 70 projekti 512 000 eiro apmērā

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) direktora vietniece Linda Karlina (no kreisās), VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Skuja, VKKF direktors Edgars Vērpe un VKKF padomes priekšsēdētāja Dace Bluķe piedalās VKKF preses konferencē, kurā informē par par 2023. gada prioritātēm kultūras projektu finansēšanā, aktuālajiem un gaidāmajiem konkursiem.
Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) direktora vietniece Linda Karlina (no kreisās), VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Skuja, VKKF direktors Edgars Vērpe un VKKF padomes priekšsēdētāja Dace Bluķe piedalās VKKF preses konferencē, kurā informē par par 2023. gada prioritātēm kultūras projektu finansēšanā, aktuālajiem un gaidāmajiem konkursiem. Foto: Edijs Pālens/LETA

Programmā, kura paredzēta muzeju nozares attīstībai, finansējums piešķirts 29 projektiem 200 000 eiro apmērā. Starp lielākajiem finansējuma saņēmējiem ir Balvu novada pašvaldība, kas par izstādes "Viļakas apkārtne vēstures līkločos" rīkošanu saņems 14 000 eiro. Savukārt 10 000 eiro saņems Tukuma novada pašvaldība par Džūkstes Pasaku muzeja ekspozīcijas "Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas" modernizāciju. 30. martā aizritēs 120 gadu, kopš izcilais folkloras vācējs un dokumentētājs devies aizsaulē.

Biedrība "Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs" saņems 16 000 eiro par izstādes "Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē" izveidi, 20 000 eiro iezīmēti Kuldīgas novada pašvaldībai par animācijas izveidi "Kuldīga laika lokos" Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijai.

Savukārt ar 20 040 VKKF atbalstīs Dienvidkurzemes novada pašvaldību, lai modernizētu Aizputes novadpētniecības muzeja pastāvīgo ekspozīciju "Lielā iela", bet 10 000 eiro saņems Cēsu novada pašvaldība par interaktīvo izstādi "Kaķīša dzirnavas" Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā "Saulrieti".

VKKF programmā, kas paredzēta mūzikas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, finansējums piešķirts 31 projektam 120 000 eiro apmērā. Piemēram, 32 615 eiro paredzēti Emīla Dārziņa mūzikas skolas koncertmeistaru un kameransambļu nodaļai, lai atbalstītu flīģeļa iegādi.

Savukārt 2950 eiro paredzēti Ogres Mūzikas un Mākslas skolas mūzikas instrumentu iegādei, tādam pašam mērķim 2490 eiro iezīmēti Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolai. Lai iegādātos mūzikas instrumentus, Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skola saņems 3018 eiro.

Ar VKKF atbalstu 3000 eiro apmērā Viļānu Mūzikas un mākslas skola iegādāsies klavieres, savukārt par 4000 eiro Jelgavas Mūzikas vidusskola iegādāsies baritona saksofonu. 5505 eiro piešķirti Ventspils Mūzikas vidusskolai profesionālas mācību vides nodrošināšanai.

VKKF programmā, ar kuru plānots uzlabot dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehnisko bāzi, finansējums piešķirts sešiem projektiem 30 000 eiro apmērā. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola atbalstīta ar 4500 eiro materiāltehniskās bāzes pilnveidei, 4349 eiro iezīmēti Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolai "Saules skola", lai izveidotu analogās fotogrāfijas laboratoriju.

Savukārt 4500 eiro piešķirti Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai materiālu apstrādes tehnoloģiju uzlabošanai. VKKF ar 4885 eiro atbalstīja Rīgas Tehnisko universitāti, lai ar maketēšanas un prototipēšanas instrumentiem nodrošinātu arhitektūras studentus. 3320 eiro iezīmēti Liepājas Universitātei, lai iegādātos tehniku studiju programmai "Dizains". Ar 8446 eiro atbalstīta Latvijas Mākslas akadēmija, lai uzlabotu dizaina nodaļas prototipēšanas darbnīcu.

Savukārt programmā, ar kuru VKKF atbalsta mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu un spēles īsfilmu ražošanu finansējums piešķirts trīs projektiem 161 000 eiro apmērā. 28 000 eiro piešķirti "Vides filmu studijai" par spēles īsfilmu "Upurjērs", 33 000 eiro paredzēti studijai "White Picture" par režisores Tīnas Zariņas īsmetrāžas filmu "Limo" ražošanu. Savukārt studijai "Trickster Pictures", kuru vada producents un režisors Matīss Kaža, iezīmēti 100 000 eiro, pilnmetrāžas spēlfilmas "Mūžības skartie" ieceres attīstīšanai un realizēšanai.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu