FOTO ⟩ Ļaudis pulcējas "Lielās mūzikas balvas" saviesīgajā daļā

Sejas.lv
Ļaudis pulcējas "Lielās mūzikas balvas" saviesīgajā daļā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Otrdien, 7. martā, norisinājās "Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonija. Apskati foto no saviesīgās daļas!

Jau ziņots, ka "Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu saņēma dziedātāja Lilija Greidāne un dziedātāja un vokālā pedagoģe Aina Bajāre.

Balvu par izcilu interpretāciju ieguva Vineta Sareika, kura kopā ar Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" un diriģentu Normundu Šnē 23. septembrī Lielajā ģildē atskaņoja Johannesa Brāmsa Koncertu vijolei un orķestrim. Savukārt balvu par izcilu sniegumu gada garumā saņēma sitaminstrumentālists Guntars Freibergs.

Kategorijā "Gada uzvedums" uzvarēja Annas Fišeres opera "Vēsā" Valmieras "Kurtuvē". Iestudējuma idejas un koncepcijas autore ir Katrīna Neiburga, režisors - Klāvs Mellis, diriģents - Artūrs Gailis. Balvu par izcilu darbu ansamblī saņēma čelliste Inga Ozola.

Savukārt nominācijā "Gada jaundarbs" laureāta godā tika Andra Dzenīša Otrā simfonija "Silts vējš", kuras pirmatskaņojums notika 5.martā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Simfoniju atskaņoja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" laureāte ir dziedātāja Arta Jēkabsone.

Bet par par gada koncertu atzīts "Čudara Trio" koncerts "Melodiskais avangards", kas pagājušā gada 19. jūlijā norisinājās kultūrtelpā "M/Darbnīca".

"Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kuru organizē VSIA "Latvijas koncerti" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

"Lielās mūzikas balvas" žūrijā šogad strādāja žūrijas priekšsēdētāja, muzikoloģe Daina Markova, "Latvijas Radio 3"-"Klasika" žurnāliste, muzikoloģe Ilze Medne, "Latvijas Radio 3"-"Klasika" žurnāliste, muzikoloģe Maruta Rubeze, muzikoloģe, mūzikas pedagoģe un docētāja Iveta Grunde, mūzikas un teātra kritiķe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra pētniece Lauma Mellēna-Bartkeviča, džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" dibinātājs un vadītājs Mareks Ameriks un publicists Ilmārs Šlāpins.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu