Jauns vārds uz mūsdienu fanka skatuves – latviešu producents Artis Boriss

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Kas notiek, kad virtuozs džeza pianists aizraujas ar dažādiem sintezatoriem, analogo instrumentu skaņām un dzīvespriecīgiem ritmiem? Uz šo jautājumu sadarbībā ar Igaunijas ierakstu leiblu “Funk Embassy Records” gatavs atbildēt latviešu mūziķis un producents Artis Boriss.

Arta Borisa vārds Latvijas klausītājiem līdz šim varētu būt pazīstams džeza mūzikas kontekstā, jo tieši džezs un džeza klavierspēle ir Arta izglītības pamatā. Kopš 2018. gada Artis Boriss dzīvo Tallinā, Igaunijā, kur atradis gan domubiedrus mūzikā, gan sadarbības partnerus, un šis apstāklis beidzot ļāvis realizēt savas idejas producēšanas laukā.

“Can You Dance?” ir pirmais Arta Borisa singls no 28. aprīlī gaidāmā debijas minialbuma “Easy Living”. Dziesma tapusi, sadarbojoties ar Igaunijā labi pazīstamo, nupat februārī kronēto “Gada dziedātāju 2022” Ritu Reju (Rita Ray). Singlā dzirdamais Ritas spēcīgais dziedājums apvienots ar sintezatoru slāņiem, eksperimentālām skaņām un izteiksmīgu basa līniju. Rezultātā tapis skaņdarbs, kas lieliski iederas uz deju grīdas un spēs iepriecināt fanka entuziastus. Producents stāsta, ka interese par producēšanu radusies jau vidusskolas laikā, kad viņš Rīgas Doma kora skolā mācījies džeza klavierspēli. Artis atceras, ka jau toreiz viņam apkārt bija draugi, kas eksperimentēja ar mūzikas radīšanu, izmantojot datoru, turklāt skaņu režija bija viens no vidusskolā apgūstamajiem priekšmetiem.

“Bija nepieciešami deviņi gadi, kuros nepārtraukti eksperimentēju ar skaņām, ritmiem, harmonijām un dažādiem instrumentiem, un nu beidzot varu dalīties ar savu darbu, enerģiju un zināšanām,” saka Artis. “Man vienkārši patīk radīt katru dienu, es ļoti izbaudu šo procesu.”

Interesants ir singla “Can You Dance?” tapšanas stāsts: “Kādā augusta dienā es izlēmu parādīt vienu no savām idejām dziedātājai un kolēģei Ritai Rejai,” atceras Artis. “Viņai šī ideja patika, un Rita to papildināja ar savu tekstu un galveno frāzi. Dziesmas pamats tapa manā mājas studijā, savukārt Ritas vokāls tika ierakstīts viņas drēbju skapī, izmantojot AKG D330BT mikrofonu, kas pazīstams arī kā grupas “ABBA” mikrofons – tas piešķīra ierakstam siltu, patīkamu toni. Ģitāras partijas tika ierakstītas vēl viena mana kolēģa - ģitārista Kristena Kutnera (Kristen Kütner) dzīvoklī, tāpēc var teikt, ka šis ieraksts tapis trijās mājās.”

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu