Nākamnedēļ Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde Viestura Kairiša iestudējumam “Hamlets”

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 5. aprīlī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī savu pirmizrādi piedzīvos Viljama Šekspīra lugas “Hamlets” iestudējums režisora Viestura Kairiša interpretācijā. Tas stāstīs ne tikai par Hamleta mūžīgo cīņu ar sevi un pret sevi, cenšoties pildīt tēva doto pavēli atriebt un nogalināt; šoreiz tiks pavērts priekškars jaunam pasaules notikumu kontekstam. Un atkal – pat pēc gadsimtiem – asiņaini precīzi.

Izrādes režisors Viesturs Kairišs, kuram šis ir trešais iestudējums Mihaila Čehova teātrī, komentējot žanra izvēli, kas konkrētajā iestudējumā ir “kara laika hronika”, un raksturojot izrādes vadmotīvu, norāda: “Tā ir luga, kuras darbības vieta ir Dānija. Valsts, kura savus politiskos oponentus joprojām indē kā viduslaikos, un tur pat nepilnvērtības kompleksu nomākta viduvējība var kļūt par karali. Valsts, kurā viss ir tikai izlikšanās un “teātra” spēlēšana un lietas netiek sauktas īstajos vārdos. Valsts, kura karo ar savu brāļu tautu mazas teritorijas šķēlītes dēļ – tik mazas, ka tajā pat nepietiek zemes, lai apglabātu visus, kas krituši cīņā par to. Varbūt tāda valsts nemaz neeksistē? Hamlets cenšas izdibināt patiesību zem melu, liekulības un puvuma fasādes. Bet viņš nekad nevar zināt, kur nākamreiz tiks uzklāta inde.”

Galveno lomu jauniestudējumā atveido aktieris Maksims Busels: “Šekspīra unikalitāte ir tajā, cik ļoti cauri gadsimtiem viņa rakstītais nezaudē aktualitāti un cik ļoti starp rindām tu vari katru reizi izlasīt un saprast ko citu, attiecināmu uz mūsdienām. Šī iestudējuma centrā nav tikai Hamlets, šeit daudz augstāk nolasāms tas, kas notiek pasaulē šobrīd, tikai caur Hamleta personību un caur viņa pasaules uztveres prizmu.”

Izrādes aktieru plejādē atrodama lielākā daļa Čehova teātra trupas – Maksims Busels, Aleksandrs Maļikovs, Jūlija Berngardte, Jekaterina Frolova, Igors Čerņavskis, Rodions Kuzmins, Veronika Plotņikova, Anatolijs Fečins, Jevgeņijs Čerkess, Volodimirs Gorislavecs, Konstantīns Nikuļins, Vladislavs Janušenoks un Dmitrijs Palēss.

Radošo komandu režisora Viestura Kairiša vadībā veido scenogrāfe Ieva Jurjāne, kustību konsultante Kristīne Brīniņa, komponists Timofejs Pastuhovs, gaismu mākslinieks Jevgeņijs Ganzburgs un skatuves teksta autors Romāns Dolžanskis, kurš adaptējis Borisa Pasternaka tulkojumu režisora radošajai iecerei.

Izrāde “Hamlets” iestudēta krievu valodā, zālē tiks nodrošināti titri latviešu un angļu valodā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu