Video ⟩ Puntulis: Krievija uzsver, ka Eiropa nevar iztikt bez tās kultūras

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Kultūras ministrs Nauris Puntulis piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunākā pētījuma "Kultūras aktivitātes barometrs 2022" rezultātiem, atklājot jaunākās tendences kultūras patēriņā Latvijā.
Kultūras ministrs Nauris Puntulis piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunākā pētījuma "Kultūras aktivitātes barometrs 2022" rezultātiem, atklājot jaunākās tendences kultūras patēriņā Latvijā. Foto: Zane Bitere/LETA

"Kamēr krievi slepkavo Ukrainā, ar moratoriju Krievijas kultūras produktiem nekas ļauns nenotiktu," intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Ministrs atzina, ka augstu vērtē kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertmeistares, vijolnieces Martas Spārniņas pilsonisko iniciatīvu atteikties kara laikā izpildīt krievu autoru darbus, taču tā esot katra iekšējā sajūta, ko būtu grūti regulēt ar kādiem normatīviem.

Politiķis uzsvēra, ka politika nedrīkst ietekmēt kultūras saturu un viņš kā ministrs to nekad neesot darījis un arī nedarīs. Puntulis gan atzina, ka, ja viņš būtu mākslinieks, viņš pats ieturētu moratoriju attiecībā uz krievu kultūras darbiem.

"Protams, komponists Pēteris Čaikovskis nekādā veidā nevar būt vainojams pie tā, ko patlaban dara Krievijas prezidents Vladimirs Putins, taču vienlaikus Krievija lielās ar to, cik tā ir liela, dižena, uzsverot, ka Eiropa nevar iztikt arī bez tās lielās kultūras," pauda Puntulis. Viņaprāt, nekas ļauns nenotiktu, ja uz laiku, kamēr krievi slepkavo Ukrainā, tiktu ieviests moratorijs uz krievu izcelsmes kultūras darbinieku veikumu.

Viņš gan nevienu neaicina šādi rīkoties, uzsverot, ka tā ir katra personiskā izvēle.

Kā ziņots, LTV raidījums "Kultūršoks" vēstīja, ka kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertmeistare, vijolniece Marta Spārniņa pēc 14 šajā muzikālajā apvienībā nostrādātiem gadiem nolēmusi to atstāt, jo nevēlas kara laikā izpildīt krievu autoru darbus, turpretim diriģents Normunds Šnē uzskata, ka mūzika nav saistāma ar politiku.

Tikmēr Ukrainas kultūras ministrs Oleksandrs Tkačenko Lielbritānijas laikrakstā "The Guardian" aicinājis Rietumvalstīs neatskaņot krievu mūziku, tai skaitā, Pētera Čaikovska mūziku, kamēr Krievija neizbeigs karu. Lietuvas Kultūras ministrija uz šo aicinājumu reaģējusi, aicinot Lietuvas kultūras iestādēm pārskatīt savu repertuāru.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu