Rīgas vasaras kultūras programma izmaksās aptuveni 1,7 miljonus eiro

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Cilvēki Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzā.
Cilvēki Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzā. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Rīgas svētku izmaksas gadu gaitā pakāpeniski ir augušas. 2004. gadā galvaspilsētas svētkiem, kas ilga aptuveni nedēļu, tika paredzēts teju ceturtdaļmiljons latu. Savukārt 2014. gadā Rīgas svētkiem, kas ilga trīs dienas, tika izlietots vairāk nekā pusmiljons eiro. Togad Rīga bija arī Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Vēlāk svētku koncepts tika mainīts, tā programmu "izstiepjot" visas vasaras garumā.

Šogad nepilni 150 000 eiro plānoti pilsētas rotāšanai, bet vasaras kultūras programmas pasākumiem - aptuveni 1,55 miljoni eiro. Precīzas izmaksas būs zināmas pēc iepirkumiem un kultūras pasākumu konkursa noslēguma.

Plašā kultūras programma sāksies ar ģimeņu svētkiem "Saldējuma festivāls" Vērmanes dārzā 10. jūnijā. Tiem sekos Jāņu svinības Dzegužkalnā, Grīziņkalnā un Mežaparka Zaļajā teātrī, bet jūnija beigās un jūlija sākumā Rīgas vasaras kultūras programmas centrālais notikums būs XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki.

Jūlija pirmajā pusē otro reizi Lucavsalā iedzīvosies mūzikas festivāls "Positivus".

No jūlija otrās puses desmit apkaimēs tiks svinēti Rīgas vasaras Apkaimju svētki. 22. jūlijā tie notiks Ķengaragā, 29. jūlijā - Zolitūdē un Čiekurkalnā, 5. augustā - Dreiliņkalnā un Ziepniekkalnā, 12. augustā - Juglā, 19. augustā - Torņakalnā un Arkādijas parkā, bet 26. augustā - Daugavgrīvā, Brasā un Vecāķos.

Paralēli šiem pasākumiem ieplānotas arī divas parku programmas - Vērmanes dārzā un Nordeķu parkā, tās norisināsies no 11. jūlija līdz 1. septembrim.

Nordeķu parkā būs iespējams iepazīt Dzirciema un Iļģuciema vēsturi, baudīt kultūras vērtības, iecerēts dialogs ar apkaimes iedzīvotājiem un četri muzikāli vakari.

Vērmanes dārzā plānotas astoņas koncertprogrammas ceturtdienās ar pēdējo koncertu 1. septembrī, piektdienā.

19. augustā ieplānotas Rīgas Dzimšanas dienas svinības Vecrīgā ar daudzveidīga un laikmetīgu kultūras programmu, kurā īpašs uzsvars dots jaunrades iespējām dažādām mērķauditorijām. Dzimšanas dienas noslēgumā - muzikāla kulminācija Doma laukumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu