Kā savā jaunajā grāmatā "The Age of the Strongman" norāda viens no pazīstamākajiem britu žurnālistiem Gideons Račmans, mūsu pasaulē šobrīd dominē populistiski līderi, kuri ne tikai iznīcina demokrātiju, bet arī veido savas personības kultu.
Grāmatas pirmo nodaļu Račmans nosaucis par arhetipu, tā ir veltīta Krievijas autokrātam Vladimiram Putinam, kura patiesā seja šobrīd ir redzama ne tikai Ukrainā, bet nu jau arī gandrīz divas desmitgades ilgstošā cīņā gan pret Krievijas opozīcijas līderiem, gan žurnālistiem, gan arī citiem cilvēkiem, kas iestājas par demokrātiju un nav apmierināti ar valsts politisko kursu.
Putins nekad nav baidījies uzbrukt savas valsts pilsoņiem, turklāt visbiežāk to dara zemiskā un slēptā veidā.
Viens no Putina galvenajiem mērķiem vienmēr ir bijis tieši Aleksejs Navaļnijs - krievu jurists, kurš 2009. gadā ieguva plašu atpazīstamību Krievijā kā blogeris un sociālais aktīvists, jo pievērsa sabiedrības uzmanību korupcijas un citām Krievijas politiskajām problēmām. 2011. gadā Navaļnijs nodibināja Korupcijas apkarošanas fondu, kas nodarbojās ar korupcijas novēršanu un apkarošanu Krievijā.
Fonds veidoja arī dokumentālās filmas par korupciju Krievijas amatpersonu un oligarhu vidū. Populārākās no tām ir "Čaika" (2015), "Viņš jums nav nekāds Dimons" (2017) un visplašāko rezonansi izraisījusī "Pils Putinam. Stāsts par vislielāko kukuli" (2021).