FOTO ⟩ Grandiozi! Kādas slavenības uzstājās karaļa Čārlza III kronēšanas koncertā

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Svētdien, 7. maijā, Vindzoras pils pagalmā norisinājās Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšanai veltīts koncerts. Apskati foto!

Koncertā uzstājās tādas zvaigznes kā Keitija Perija, Nikola Šerzingere, Laionels Ričijs, grupa "Take That", Olijs Mērs,  Andrea Bočelli un daudzi citi.

Jau ziņots, ka sestdien, 6. maijā, svinīgā un vēsturiskā ceremonijā Vestminsteras abatijā Londonā par britu monarhijas karali kronēts Čārlzs III un viņa sieva Kamilla kronēta par karalieni.

Čārlzs III svinīgi solīja kļūt par svētību "katras ticības un pārliecības" cilvēkiem.

Viņš par 40. monarhu, kurš kopš 1066. gada kronēts Vestminsteras abatijā, kļuva plkst.12.02 (plkst.14.02 pēc Latvijas laika), kad anglikāņu baznīcas arhibīskaps Džastins Velbijs viņam galvā uzlika Svētā Edvarda kroni.

Pēc kroņa uzlikšanas karaļa galvā, kas sekoja reliģiskai ceremonijai, kurā monarhu "svaidīja, svētīja un iesvētīja", karalis pieņēma zvērestu no citiem aristokrātiem, kuru vārdā to deva viņa dēls un pašreizējais troņmantnieks Velsas princis Viljams, un visiem pavalstniekiem.

Karalienes Elizabetes II kronēšana 1953. gadā bija pirmā britu monarha kronēšana, kas tika pārraidīta televīzijā, bet viņas dēla Čārlza III kronēšana ir pirmā, kura vērojama tiešsaistē visā pasaulē.

Pēc karaļa kronēšanas vienkāršākā ceremonijā tika kronēta karaliene Kamilla.

74 gadus vecais Čārlzs par Lielbritānijas karali kļuva pagājušā gada 8. septembrī, kad nomira viņa māte karaliene Elizabete II, kas valdīja 70 gadus.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu