Valmieras drāmas teātrī svin spāru svētkus

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 26.maijā pie Valmieras Drāmas teātra (VDT) ēkas pulcējās Kultūras ministrijas, teātra kolektīva, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), būvnieka SIA “AIMASA” un Valmieras pašvaldības pārstāvji, lai kopīgi svinētu spāru svētkus, tā simboliski atzīmējot rekonstruētās ēkas daļas augstākā punkta sasniegšanu.

Ēkas siluetu ir papildinājusi modernā “black box” zāle, virs kuras karkasa būvnieki arī pacēla spāru vainagu. VDT būs viens no pirmajiem teātriem Latvijā, kuram ir izbūvēta šāda zāle, kas piedāvā īpašu mijiedarību starp aktieriem un skatītājiem. Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas nākamā gada pirmajā pusē VDT ēkai būs paaugstināta energoefektivitāte un uzlabota energovadība, teātra darbiniekiem nodrošināta komfortablāka darba vide, izbūvēta jau minētā “black box” zāle, kā arī uzlabota vides pieejamība. Plānotās VDT projekta kopējās izmaksas ir 10,41 miljoni eiro (kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes u.c. izmaksas).

Foto: Publicitātes foto

Valmieras drāmas teātra direktore Evita Ašeradena: “Šis ir ļoti nozīmīgs brīdis būvniekiem, tāpēc vislielāko paldies es gribu teikti tieši SIA “AIMASA”. Šo mēnešu laikā viņi ir kļuvuši par cīņu biedriem un teātra draugiem. Tomēr esam piesardzīgi priecīgi par šī punkta sasniegšanu, jo vienīgais, par ko šodien mēs varam būt pilnīgi droši, ir tas, ka Latvijas hokeja izlase spēlēs Pasaules čempionāta pusfinālā. Jo, lai termiņā uzceltu teātri, viss vienalga ir atkarīgs no vairākām laimīgām sakritībām. Paldies Kultūras ministrijai un Finanšu ministrijai par izpratni, atrodot finanšu avotus, īpašs paldies AS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklei Jeļenai Gavrilovai, kura sniedz pleca sajūtu arī ikdienā, ne tikai svētkos. Paldies Valmieras novada pašvaldībai par būšanu ar mums vienā komandā. Un, protams, paldies Valmieras teātra kolektīvam, kas strādā šeit un tic, ka nākamā gada vasarā mēs visi šeit pulcēsimies, lai atklātu jauno teātra ēku.”

Foto: Publicitātes foto

“Spāru svētku svinēšana nozīmē to, ka lielākā daļa pērnā gada raižu ir aiz muguras un VNĪ lēmumi ir bijuši racionāli un pareizi. Mēs labi saprotam, cik teātra klātesamība ir svarīga Valmierai – rosīgam Vidzemes biznesa un kultūras centram ar vairāk nekā gadsimtu senām teātra spēles tradīcijām. Tādēļ esam gandarīti par to, ka VDT rekonstrukcija ir sasniegusi augstāko punktu, raiti rit uz priekšu un pilsēta jau nākamgad iegūs sakārtotu kultūrvietu,” spāru svētkos teica VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Foto: Publicitātes foto

Maijā ir noslēgts līgums ar SIA “AIMASA” par atlikušo būvdarbu veikšanu, kas nepieciešami VDT ēkas būvprojekta īstenošanai līdz objekta nodošanai ekspluatācijā. Šis piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko VNĪ izsludinātajā atklātajā konkursā. Būvniekam darbi jāpaveic četrpadsmit mēnešu laikā no līguma noslēgšanas dienas. Tā kā būvuzņēmums jau iepriekš strādāja objektā, VDT ēkas rekonstrukcijas darbi turpināsies bez pārtraukuma un jau 2024. gadā gan teātra kolektīvs, gan skatītāji varēs novērtēt rekonstrukcijas laikā paveikto.

Foto: Publicitātes foto

SIA “AIMASA” tehniskā direktore Iveta Vucena pauž: “Sveicam visus šajā dienā un izsakām gandarījumu, ka ēkas augstākajā punktā šodien dižojas spāru vainags, norādot, ka ēkas skelets ir pabeigts un atlicis teātra ēku ietērpt svētku drānās. Kā Valmierā dibināts uzņēmums SIA “AIMASA” uzsver, ka laikā un kvalitatīvi pabeigt objektu ir goda lieta. Darbā ir iesaistīti mūsu labākie spēki un daudzi Valmieras un Vidzemes reģiona uzņēmumi, jo ikviens grib pielikt savu roku, lai Valmieras Drāmas teātris savās atjaunotajās telpās pēc iespējas ātrāk spētu uzņemt skatītājus.”

Foto: Publicitātes foto

Teātra pirmsākumi Valmierā meklējami jau XIX gs. 80.gados, kad tika uzcelts Latviešu biedrības nams un pie biedrības tiek dibināts teātris. Par VDT dzimšanas dienas gadu tiek uzskatīts 1923.gads, kad Valmierā sākas regulāras profesionāla teātra izrādes. XX gs. 80.gadu beigās tiek nojaukta vecā teātra ēka un bijušā Latviešu biedrības nama vietā sākās jaunās ēkas būvniecība.

Pēc arhitektu Modra Ģelža, Olitas Upacieres un Jura Guseva projekta būvētā VDT ēka šodien ir vērtīgs sava laika modernās arhitektūras piemērs un kultūrvēsturisks objekts. Tā būvēta kā liela apjoma moderna mūra ēka ar divām zālēm, teātra muzeju, mākslas salonu un kafejnīcu. Ēkas galvenā - Lielā - zāle skatītājiem durvis vēra 1996. gadā nogalē, taču kopumā teātra ēka tika nodota ekspluatācijā tikai 2004. gada decembrī.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu