Nav vienotas receptes, lai sadarbības izdotos. Parasti veiksmīgākās sadarbības ir tās, kad paši mākslinieki savstarpēji izdomā sadarboties. Šajā gadījumā mūs kopā salika uz "aklo" - Viestarts zināja, ko mēs abas spējam. Abas piekritām, vēl nesatiekoties. Pārsvarā mākslinieki ir diezgan atvērti cilvēki. Arī es pati, organizējot pasākumus, esmu likusi kopā māksliniekus ar dzejniekiem, mūziķiem. Sākumā varbūt viņi izjūt pretestību - kā ar viņu sadarboties? Sanākot kopā un uzsākot darbu, viņi atrod jaunu radošo vīziju, kas beigās ļauj visiem kopā paplašināties. Šajā gadījumā mums bija līdzīgi - mums abām bija radošais dzinulis. Es labi izjutu to, cik Biliana ir atvērta. Viņa atnāca uz manu studiju, ieraudzīja montāžas galdu un 16 mm filmu cilpas, un nolēma, ka mūsu performancē arī izmantos skaņu cilpas. Citādāk ir tad, ja satiekas divi cilvēki, kas ir ieciklējušies savā lietā un nemaz negrib spert solīti ne pa labi, ne pa kreisi. Mūsu gadījumā nostrādāja interese par pasauli un otru cilvēku.
Vēl jāpiebilst, ka sestdienas vakarā muzicēs arī igauņu-vācu-amerikāņu mūziķu duets “Bad Groupy”, kurā ietilpst DžefsSuraks (Jeff Surak) un Krisa Kuldkepa (Kris Kuldkepp). Duets skaņu radīšanai izmanto kontaktmikrofonus, olu čaumalas, kasešu atskaņotājus, vara plāksnes un kontrabasu, ikdienas skaņu mikrokosmosu mijot ar dažādām brīvās improvizācijas estētikām. Džefs Suraks jau vairākus gadus kūrē festivālu “Sonic Circuits” un vada izdevniecību “Zeromoon”. Krisa Kuldkepa ir uzstājusies tādos festivālos kā “JAUNA MUZIKA”, “StimmeX”, “Blurred Edges Festival” un “Piksel”.
17. jūnija koncertu rīko biedrība “Skaņu mežs” un Eiropas Savienības atbalstītā novatoriskās mūzikas platforma “SHAPE+.” Biļetes nopērkamas pie ieejas,