Mēs atbraucām trešdien, Tautumeitu uzstāšanās laiks bija zināms jau sen, mazliet pēc pusnakts naktī no sestdienas uz svētdienu. Viņām pārpārēm bija laiks saprast, kur viņas ir nokļuvušas, kas par pasākumu ir Glastonberijas festivāls. Nejauši satiekot dažas no Tautumeitām pēc dažām dienām festivālā, pajautāju: vai tagad ir skaidrāks, kur esat nokļuvušas? Atbilde bija sagaidāma: jā, tagad mēs to saprotam, tikai tagad mēs saprotam, kur esam.
Par Tautumeitu uzstāšanos, sestdienas naktī patiesībā neko daudz nemaz nevar izstāstīt. Tas ir jāredz, ja nav redzēts, nav sajusts, nevar saprast, kas tur notika. Tieši šādas reizes liek būt lepnam, ka esi latvietis. Jau pēc Tautumeitu kāpšanas uz skatuves Elīzas Legzdiņas uzstāšanās laikā, kas bija dienu iepriekš, man blakus esošie nejaušie cilvēki jautāja: vai es nezinu, kas tā par grupu? Kad izstāstīju, kas viņas ir un no kurienes, turpat iezīmēja savā izlasē kā "jāredz".
Toties savā uzstāšanās reizē meitenes un puiši iegrieza tādu latviešu etnoballīti, ka beigu daļā mierīgs un vienaldzīgs nepalika neviens. Tas bija Tautumeitu iekšējais triumfs, saprašana, jā, mēs arī Glastonberijā varam aizraut skatītājus, kuru nospiedoši lielākā daļa neko daudz vai pavisam neko nezināja par viņām. Pēc uzstāšanās tās bija jau pavisam citas Tautumeitas... Sapņi piepildās.
Diemžēl viņām neizdevās izbaudīt festivālu pilnā mērā, jo jau nākamajā rītā bija jādodas atpakaļ uz Latviju. Festivāla dalībnieku loģistika ir ļoti sarežģīts mehānisms, kam jādarbojas precīzi kā Šveices pulkstenim. Un tieši tāpēc uzreiz pēc uzstāšanās meiteņu skaļi izteiktais, pat izkliegtais - jā, mēs te atgriezīsimies! - skanēja ar neapgāžamu pārliecību. Tagad viņas pārpārēm zina, kas ir Glastonberija, un pilnīgi noteikti atgriezīsies.