Lai neviens no mūzikas žanriem netaptu aizvainots un mazāk novērtēts, arī klasiskajai/akadēmiskajai/laikmetīgajai mūzikai ir savs festivāls, kura koncepts ir ļoti līdzīgs tradicionālam rokfestivālam. “Sansusī” ir vārds, kurš jau desmit gadus kalpo par koda zīmi tiem mūzikas cienītājiem, kurus saista akadēmiskā augsnē augusi mūzika, kura attīstās un izplaukst šodienīgas muzikalitātes ziedos. Tos varēs sastapt un sasmaržot Susējā, Jēkabpils novadā, jau sākot ar šo piektdienu, un turpināt izbaudīt veldzējošo pieredzi līdz pat svētdienas izskaņai.
Kā stāsta festivāla organizatori – Latvijas Nacionālās operas baritons Armands Siliņš un scenogrāfs, kultūrvietas “Tu jau zini kur” vadītājs Uldis Trapencieris –, “Sansusī” ir veidots kā māksliniecisks piedzīvojums. Skatītāji tiek aicināti nevis, iepriekš iepazīstoties ar programmu, meklēt atpazīstamus vārdus un zvaigznes, bet doties uz festivālu kā vienotu mākslas darbu.
No programmas līdz festivāla teritorijas scenogrāfijai – festivāls veidots kā māksliniecisks sajūtu ceļojums. Katra detaļa festivāla teritorijā iekļaujas pārdomātā scenogrāfijā, kurā nav vietas komerciāliem reklāmas stendiem vai tirgotājiem, kas varētu novērst skatītāju uzmanību vai nogurdināt uztveri.
Tādējādi apmeklētāji tiek aicināti ar atvērtību piedalīties festivālā no sākuma līdz beigām un atklāt jaunus mākslas darbus bez iepriekš izveidotiem stereotipiem un aizspriedumiem.
Festivālā visi koncerti un izrādes ir vienlīdz svarīgas, tāpēc tie nenotiek vienlaicīgi, un starp programmas norisēm ir aptuveni stundu ilga pauze, lai publika varētu izbaudīt pēcgaršu no iepriekšējā mākslinieciskā pārdzīvojuma un iekšēji sagatavoties nākamajam.
Runājot par festivāla pirmsākumiem – es iztēlojos, ka jūs abi bijāt kā cilvēki-orķestri, kuri darīja pilnīgi visu, kas nepieciešams?