Cirka festivāls “Re Rīga!” šogad notiks Rīgas cirkā un Vērmanes dārzā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā “Re Rīga!” šogad galvenā uzmanība veltīta klaunādes, objektu manipulācijas un žonglēšanas izrādēm. Festivāls norisināsies no 15. līdz 20. augustam Rīgas cirkā un pilsētvidē – Vērmanes dārzā.

Kā ierasts, festivāla programmā iekļautas gan maksas, gan bezmaksas, ģimenēm, pusaudžiem, kā arī pieaugušajiem adresētas izrādes. Šoreiz viesi nākuši no dažādiem pasaules reģioniem – Katalonijas, Spānijas, Francijas, Zviedrijas, Somijas, Argentīnas un Baltijas valstīm.

Šovasar festivāls "Re Rīga!" notiks 11. reizi un aicinās uz sālsmaizi nesen renovētajā Rīgas cirka arēnā, kur svinēsim ierašanās tēmu – atgriešanos atjaunotajās mājās, ierašanos jaunā vai jau pazīstamā zemē un ierašanos neparastā un varbūt pat neiespējamā pasaulē.

Klauns Cronopio (Argentīna, Latvija).
Klauns Cronopio (Argentīna, Latvija). Foto: Publicitātes foto

Visu vecumu auditorija novērtēs klauna Cronopio (Argentīna, Latvija) izrādi "Pačamamo" – stāstu par kādu ne īpaši veiklu ceļotāju, kura koferī satilpinātas gan noderīgas, gan pavisam savdabīgas lietas.

Apvienības "Kapsel" (Zviedrija) izrāde "Aparāts" pievērsīsies eksperimentiem laikā un telpā – optiskajiem brīnumiem un ikdienišķu objektu pārvērtībām.

"Kapsel" (Zviedrija).
"Kapsel" (Zviedrija). Foto: Publicitātes foto

Objektu manipulācija un sadzīves (galvenokārt virtuves) rīki būs sastopami arī asprātīgi ritmiskajā Federiko Menini (Argentīna/Spānija) izrādē "Oyun" (Spēle).

Federiko Menini (Argentīna/Spānija).
Federiko Menini (Argentīna/Spānija). Foto: Publicitātes foto

Festivāla programmā iekļauta arī "Cie Monad" (Francija) meditatīvā izrāde "Yin Zero", kurā ietvertas atsauces uz sūfiju kultūru.

"Cie Monad" (Francija).
"Cie Monad" (Francija). Foto: Publicitātes foto

"La Triochka" (Francija) akrobātikas valodās runās par sociālo hierarhiju un dažādiem attiecību modeļiem.

«La Triochka» (Francija).
«La Triochka» (Francija). Foto: Publicitātes foto

Starptautiskās cirka platformas circusnext 2023. gada finālisti "Recover Laboratory" (Somija) iepazīstinās ar savu darbizrādi (izrādi, kas vēl atrodas tapšanas procesā) "Mazāks par trīs".

«Recover Laboratory» (Somija).
«Recover Laboratory» (Somija). Foto: Lida Liina Linnea

Adrians Švarcšeins (Spānija) un Jūrate Širvīte-Rukštele (Lietuva) staigājamajā izrādē "Arrived" (Ierašanās) aicinās skatītājus sev līdzi retro noskaņu pasaulē, kur pārsteigumi mīt ik uz soļa – āra kafejnīcā, uz parka soliņa un pat strūklakā.

Adrians Švarcšeins (Spānija) un Jūrate Širvīte-Rukštele (Lietuva).
Adrians Švarcšeins (Spānija) un Jūrate Širvīte-Rukštele (Lietuva). Foto: Publicitātes foto

Viena no festivāla kulminācijām būs pieaugušo auditorijai paredzētā apvienības "Los Galindos" (Katalonija) melnā humora izrāde "Beigts no smiekliem" – asprātīga tiesas prāva, kurā kāds no komiķiem tiek tiesāts par skatītāja nosmīdināšanu līdz nāvei.

«Los Galindos» (Katalonija).
«Los Galindos» (Katalonija). Foto: Klara Perdol

Festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers stāsta, ka sākotnēji, 2013. gadā, "Re Rīga!" bijis iecerēts kā vienreizējs Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada iesildīšanas pasākums, taču, pateicoties publikas milzīgajai atsaucībai, festivāls kļuvis par ikgadēju notikumu un norisināsies jau 11. reizi:

"Šovasar festivāls svin ierašanās tēmu – pēc ilgāka laika festivālā ierodas mākslinieki no dažādām pasaules malām, festivālā ierodas sūfiji, klauni un retro tēli no pagājušā gadsimta. Turklāt festivālam šī ir ierašanās un atgriešanās nu jau renovētajā Rīgas cirka arēnā, kas ļauj uzņemt daudz jaudīgākas izrādes nekā iepriekš."

Tiem, kas vēlas sajust īstu festivāla garšu un apmeklēt iespējami daudzus festivāla notikumus, iespējams iegādāties ģimenes izrāžu vai pilno abonementu.

Festivāla programmā iekļautas arī vairākas bezmaksas meistarklases – esošajiem un topošajiem cirka māksliniekiem, kam tiek piedāvāta iespēja iepazīt laikmetīgo žonglēšanu, kā arī izrāžu veidošanu ārpus tam paredzētām telpām. Ir īpaša meistarklase jaunajiem skatuves māksliniekiem. Savukārt esošajiem un topošajiem skatuves mākslu kritiķiem pieejama cirka kritikas meistarklase.

Festivāla norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Nordic Culture Point, circusnext, Baltic Nordic Circus Network, Programma "Radošā Eiropa". Meistarklašu programma notiek projektu Grassroot Network, Beta Circus un Rīgas cirka meistarklašu programmu ietvaros.

Vairāk informācijas vietnē cirks.lv

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu