Imanta Ziedoņa dzeja un epifānijas koncertuzvedumā "Ziedonis un mīlestība"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Imants Ziedonis 2006. gadā
Imants Ziedonis 2006. gadā Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Imanta Ziedoņa dzejā un epifānijās būtiska nozīme ir sievietei un mīlestībai, tādēļ par godu dzejnieka 90 gadu jubilejai tapusi mīlestības tēmai veltīta koncertprogramma, kas klausītājus priecēs 4. oktobrī plkst. 19:00 VEF Kultūras pilī. Koncertā skanēs dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju un savu skanējumu radīs arī dzejnieka spilgtākās epifānijas par mīlestību.

Mīlestības stāstu izstāstīs Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova un trīs no savas paaudzes spilgtākajiem pārstāvjiem: jaunais, talantīgais Uga Gundars un Latvijā jau labi zināmie un iemīļotie aktieri Intars Rešetins un Ivars Puga. Dzejnieka mudināti, aktieri vaļsirdīgi atklās, ko nozīmē mīlēt un būt mīlētam. Laiks apstājas, ja valda mīlestība. Ja tās ir mazāk, tad gadi sāk skriet... 

Foto: Publicitātes foto

Koncertā caur trīs paaudžu vīriešu prizmu tiks skatīta iestudējuma vienojošā tēma – mīlestība. Triju vīriešu radošā izpausme, dzīves pieredze un izpratne par to, kas ir mīlestība, tiks atklāta caur dzejas un epifāniju formu, un visam pa vidu – sieviete. Cik dažāda var būt mīlestība un cik dažādi mainās mīlestība katrā no paaudzēm!

Idejas autors un koncerta režisors Intars Rešetins stāsta:

“Ar šo koncertprogrammu mēs nebaidāmies būt patiesi, jo dzeja – tā ir atkailināšanās. Un tikai atkailinoties tu tiec klāt kodolam, patiesumam, īstumam. Mēs nebaidāmies būt liriski, romantiski, smeldzīgi, smieklīgi, muļķīgi, jo mīlestībai ir ļoti daudz dažādu nokrāsu un stāvokļu. Šis koncerts ir kā tāds piemineklis mīlestībai caur Imantu Ziedoni.” 

Uzveduma laikā skatītāji tiks aicināti ieiet kopā Ziedoņa simpātiju pasaulē un parunāt, padomāt par saviem dārgumiem, noslēpumiem un iekšā skanošajām stīgām.

“Mīlestība ir viena no svarīgākajām dzīves vērtībām, un mīlēt – tas ir darbības vārds. Mīlēsim viens otru! Tas ir pats svarīgākais starp cilvēkiem šajā pasaulē, jo mīlestība iestājas par, nevis pret kaut ko, un mēs esam par!” rakstījis dzejnieks. 

Biļetes un koncertu atrodamas "Biļešu paradīzes" kasēs un tīmeklī

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu