“Ziedoņa klase” aicina pastāstīt par skolotājiem – personībām un ielūdz uz konferenci

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Inga Bitere

Pēdējos gados Latvijas izglītības nozares darbinieki saskaras ar dažādiem izaicinājumiem – pārmaiņas izglītības sistēmā, pandēmija, paaudžu atšķirības, mākslīgais intelekts un daudzi citi sarežģījumi. Reizēm tieši skolotājiem ir izaicinoši atcerēties par sevi kā personību, tādēļ Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva “Ziedoņa klase” arī šogad ielūdz uz konferenci “Skolotājs ir Personība”. Konference notiks 24. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

“Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska stāsta: “Uzsākot jauno mācību gadu un gaidot Skolotāju dienu, mēs, “Ziedoņa klases” komanda, atkal aktualizējam skolotāju profesijas nozīmi ar iedvesmas un pašizaugsmes konferenci “Skolotājs ir Personība”. Tāpat svarīgi atcerēties, ka tikai iedvesmota un jaudīga personība spēj mūsu nākotnei – jauniešiem iedot maksimāli labāko. Tāpēc aicinām stāstīt par saviem izcilajiem piemēriem, saviem skolotājiem – personībām! Dariet to ikdienas sarunās, piezvaniet savam mīļākajam skolotājam, pastāstiet sociālajos tīklos par īpašu pedagogu, kas mainījis jūsu dzīvi! Tāds noteikti ir mums katram.”

Foto: Inga Bitere

Šī gada konferences virstēma ir cieņa – tikai tas, kurš ir izjutis cieņu pret sevi, to spēj izrādīt citiem. Konferences lektori un darbnīcu vadītāji atgādinās un pavērs citu skatu punktu tās visdažādākajos aspektos – kā cieņpilni vadīt, kā cieņpilni konfliktēt, kā cilvēku ietekmē vide, kurā valda cieņa. Realizējot Imanta Ziedoņa ideju:

“Latvijai būs nākotne tikai tad, ja mēs, par spīti visiem nelabvēlīgajiem apstākļiem, pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīsim izglītībai,”

“Ziedoņa klase” aicina sociālajos tīklos izmantot mirkļbirku #skolotājsirpersonība un stāstīt par īpašiem skolotājiem. Tāpat sadarbībā ar fondu "Tavs atbalsts" izveidots projektu pieteikums, kur ikviens var noziedot līdzekļus, lai nodrošinātu kādam skolotājam dalību konferencē.

"Ziedoņa klases" vadītāja Elizabete Pavlovska piedalās Imanta Ziedoņa daiļradei veltītās "izlaušanās istabas" atklāšanas pasākumā 2019. gadā
"Ziedoņa klases" vadītāja Elizabete Pavlovska piedalās Imanta Ziedoņa daiļradei veltītās "izlaušanās istabas" atklāšanas pasākumā 2019. gadā Foto: Evija Trifanova/LETA

Elizabete Pavlovska turpina: “Konferences mērķis ir iedvesmot pedagogus, celt šīs profesijas nozīmi un prestižu sabiedrībā, kā arī stiprināt skolotāju stāju.

Vēlamies pedagogus pārsteigt, tādēļ esam sarūpējuši gan daudzpusīgu konferences programmu, kas būs aktuāla jebkurai personībai neatkarīgi no vecuma un dzīvesvietas.

Esam patiesi priecīgi, ka mums atsaukušies atbalstītāji, kuru skatījumā izglītība ir iespēja un izaugsme nākotnē – grupa “Prāta Vētra”, kura arī dāvinās visām skolām, kuru pedagogi piedalīsies konferencē, grāmatu “Prāta Vētra. Meklēt vienam otru”.

“Ziedoņa klase” organizē konferenci “Skolotājs ir Personība” jau kopš 2020. gada, kad izglītības nozari smagi skāra pandēmija – skolotāju ikdienas darbs bija sarežģīts, un pedagogiem nācās saskarties ar arvien jauniem izaicinājumiem, lai varētu pildīt savus darba pienākumus. Tai pat laikā pārmaiņas izglītībā ieviesa “Skola2030”, un skolotāju emocionālā slodze tikai pieauga.

Foto: Inga Bitere

Sākotnēji “Skolotājs ir Personība” bija jēgpilni ikmēneša sarunu vakari, pēcāk gaita pārtapa konferenci kā ikgadēju tradīciju, kuras mērķis ir mācību gada sākumā iedrošināt un iedvesmot skolotājus, kā arī celt skolotāju profesijas prestižu. Konferencē skolotājiem savas jomas profesionāļi vada gan izglītojošas lekcijas, gan radošās darbnīcas, lai veicinātu iegūto zināšanu pielietošanu praksē. Katru gadu konferencē klātienē un attālināti piedalās vairāki simti pedagogu no Latvijas un ārvalstīm. 

Foto: Inga Bitere

2023. gada pavasarī notika pirmā starptautiskā “Skolotājs ir Personība” konference Stokholmā, Zviedrijā, kur pulcējās diasporas skolu skolotāji no visas Eiropas. Plānots, ka novembra sākumā līdzīga konference notiks arī Bredfordā, Anglijā, kurā piedalīsies diasporas skolu skolotāji no Apvienotās Karalistes.

Foto: Publicitātes foto

Plašāka informācija par visām “Ziedoņa klases” aktivitātēm sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kā arī tīmekļa vietnē

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu