Siguldā notiks pirmais Bērnu un jauniešu literatūras festivāls Latvijā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

No 6. līdz 8. oktobrim Siguldā norisināsies Bērnu un jauniešu literatūras festivāls. Festivāla daudzveidīgā programma piedāvās tikšanās un darbnīcas ar grāmatu autoriem un ilustratoriem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Norvēģijas, ilustrāciju izstādes, teātra izrādes, multimediju pastaigu un citus notikumus.

Festivāla programma ir veidota ar mērķi parādīt bērnu un jauniešu literatūras dažādību. Tās uzdevums ir atrast un izveidot jaunus tiltus pie mazajiem un lielajiem lasītājiem, lai piepildītos festivāla sapnis – lasoša sabiedrība, kurā literatūra iekļaujas tikpat organiski kā sociālo tīklu lietošana vai videospēles.

Foto: Publicitātes foto

Programmas veidotāji rūpīgi izvēlējušies festivāla notikumus katrai bērnu un jauniešu vecuma grupai, piemeklējot atbilstošāko saturu un formu. Mazākos lasītājus iepriecinās starptautisku atzinību guvušās mākslinieces Anetes Meleces ilustrāciju izstāde, orientēšanās spēle “Paslēptuves” ar norvēģu autores Kristinas Rūšiftes (Kristin Roskifte) grāmatas “Visi skaitās” tēliem, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības izstāde “Vai grāmatai ir knābis?”, bērnu iemīļotā izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas stāstu puzles darbnīca ar rakstnieci Luīzi Pastori un citi notikumi.

Latvijas Leļļu teātra izrāde "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi". Režisors Edgars Kaufelds.
Latvijas Leļļu teātra izrāde "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi". Režisors Edgars Kaufelds. Foto: Matīss Markovskis

Sākumskolas vecuma bērni varēs iesaistīties “Kaķu darbnīcā” kopā ar dzejnieci Inesi Zanderi, meklēt iedvesmu stāstiem kopā ar igauņu rakstnieci Rēli Reinausu (Reeli Reinaus), darināt maskas mūsdienu mītiskajiem tēliem kopā ar lietuviešu rakstnieci Kotrīnu Zīli (Kotryna Zylė).

Grāmatu māksliniece, dzejniece Lote Vilma Vītiņa
Grāmatu māksliniece, dzejniece Lote Vilma Vītiņa Foto: Facebook/Liels un mazs

Savukārt pusaudžus festivāls aicinās uz zīnu izstādi, izrādi “Netikumīgie”, Lotes Vīlmas Vītiņas darbnīcu, “Brīvrunu projekta” uzstāšanos, kā arī īpaši pusaudžu auditorijai izraudzītu nepublicētu darbu lasījumiem, kuru autori ir Nils Konstantinovs, Luīze Pastore, Rasa Bugavičute-Pēce un Anna Belkovska.

Rakstniece Luīze Pastore un ilustratore Elīna Brasliņa grāmatas "Slepenā parole" atklāšanā Rundāles pilī 
Rakstniece Luīze Pastore un ilustratore Elīna Brasliņa grāmatas "Slepenā parole" atklāšanā Rundāles pilī Foto: Facebook/Liels un mazs

Neparastu pieredzi visai ģimenei sola festivāla jaundarbi – komiksu lasījumi ar publikas iesaisti, mudžizrāde visai ģimenei “Visi skaitās” pēc Kristinas Rūšiftes grāmatas motīviem (izrāde tapusi sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu) un multimediju notikumi.

Ilonas Viklandes ilustrācija
Ilonas Viklandes ilustrācija Foto: www.astridlindgren.com/Ilon Wikland

Īpašs notikums visai ģimenei būs igauņu izcelsmes zviedru mākslinieces Ilonas Vīklandes (Ilon Wikland) izstāde. Pirmo reizi Latvijā būs skatāmi viņas darbi no Astridas Lindgrēnes (Astrid Lindgren) grāmatām, ar kurām uzauguši tik daudzi Latvijas bērni un viņu vecāki.

Festivāla laikā varēs iepazīt arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru jaunākās grāmatas, tikties ar autoriem, kā arī tās iegādāties. Biļetes uz teātra izrādēm, kā arī brīvbiļetes uz autoru darbnīcām var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un tiešsaistē.

Režisors Jānis Znotiņš un izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale (centrā) 
Režisors Jānis Znotiņš un izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale (centrā) Foto: Publicitātes foto

Festivāla programmu izstrādājuši: izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale, ilustratore, bērnu grāmatu autore Rūta Briede, režisors Jānis Znotiņš un radošo industriju uzņēmums “Story Hub”.

Festivālu organizē: kultūras centrs “Siguldas devons” un Siguldas novada pašvaldība.

Foto: Publicitātes foto

Plašāka festivāla programma atrodama festivāla tīmekļa vietnē. Aktuālā informācija arī Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāla Facebook un Instagram kontos.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu