FOTO ⟩ Bungu un dūdu grupa "Auļi" savas jubilejas koncerttūri iesāk ar koncertu "Ulbrokas Pērlē"

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Ieva Romaško

Savu 20 gadu jubilejai veltīto koncerttūri "Deviņvīru spēks" bungu un dūdu grupa "Auļi" uzsāka ar vērienīgu koncertu, kurš 29.septembrī notika Kultūras centrā "Ulbrokas Pērle". Koncertā, kuru skatītāji uzņēma ar stāvovācijām, skanēja skaņdarbi no grupas 20 gadus ilgās vēstures, tāpat tika atvērts grupas jaunais albums (tas būs iegādājams arī tūres koncertos) un ieskandināta jaunā, lielā celma bunga, kura tapa speciāli šai jubilejas tūrei.

"Speciāli koncertprogrammai "Deviņvīru spēks" sadarbībā ar meistaru Rihardu Valteru esam radījuši jaunu lielo celma bungu, kas ir vēl lielāka par iepriekšējo. Bungas radīšanas procesu varēja vērot "Auļu" sociālajos tīklos, un tā būs redzama un dzirdama mūsu koncertos," atklāj bundzinieks Kaspars Indrēvics, savukārt grupas dalībnieks – video operators un dūdinieks Gatis Indrēvics – pauž: "Man kā "Auļu" dalībniekam vienmēr ir bijis svarīgi līdzās mūzikai radīt arī iespaidīgus mūzikas video, kur izceltas bungu un dūdu īpatnības un Latvijas dabas skaistums. Manis veidotie video darbi būs izteiksmīgs papildinājums "Auļu" dzīvajam izpildījumam tūrē."

Grupa "Auļi" dibināta 2003. gada maijā, kad Mikus Čavarts apvienoja tobrīd aktīvākos dūdu un celma bungu spēlētājus Latvijā. Arī grupas nosaukumam ir divas nozīmes: zirgu auļi, kuri mums saistās ar bungu ritmiem, un aulis kā sens kokā uzvelkams bišu strops. Bišu skaņā saklausāma dūdām līdzīga dūkšana.

Šo gadu laikā "Auļu" sastāvs nedaudz mainījies, un bijusi arī iespaidīga sadarbība ar citiem mūziķiem, taču šobrīd "Auļu" aktīvajā sastāva dzirdami bundzinieki Kaspars Indrēvics, Mārtiņš Miļevskis, Edgars Krūmiņš, Edgars Kučiks, dūdinieki Kaspars Bārbals, Edgars Kārklis, Leanne Barbo, Gatis Indrēvics, Normunds Vaivads, basists Gatis Valters un dziedātājs Andrejs Planders.

Grupas nākamie koncerti notiks:

7.oktobrī plkst. 16:00 un plkst. 19:00 VEF Kultūras pilī

12. un 13. oktobrī plkst. 19:00 Koncertzālē "Cēsis"

20. oktobrī plkst. 19:00 Līvānu Kultūras centrā

26. oktobrī plkst. 19:00 Ogres Kultūras centrā

27.oktobrī plkst. 19:00 Latgales Vēstniecībā "GORS"

28. oktobrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūras centrā

4. novembrī plkst. 18:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā

10. novembrī plkst. 19:00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”

15. novembrī plkst. 19:00 Jelgavas Kultūras namā

17. novembrī plkst. 19:00 Ventspils teātra namā "Jūras vārti"

Biļetes uz grupas "Auļi" koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tīklā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu