FOTO ⟩ Nacionālajā teātrī grandiozi atzīmēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp

Latvijas Nacionālajā teātrī otrdien, 3. oktobrī, plkst. 19 pulcējās teātra kolektīvs un viesi, lai atzīmētu Ulda Dumpja 80. jubileju. Aktieris piekrita šajā dienā būt uz Nacionālā teātra skatuves, lai satiktu ne tikai kolēģus no sava un citiem teātriem, bet arī skatītājus. Par teatrālu un kinematogrāfisku sveicienu parūpējās Edmunds Freibergs un Ināra Slucka. Ieskaties TVNET sagatavotajā foto atskatā no svinīgās ceremonijas!

Kā norādīts teātra tīmekļvietnē, Dumpis dzimis 1943. gada 3. oktobrī Bauskā. Bērnību pavadījis dzimtas mājās "Dumpjos" Īslīces pagastā, vēlāk ar māti pārcēlušies uz Rundāles pagastu un Bausku.

Skolas gaitas mākslinieks iesācis Īslīces pamatskolā, mācījies Pilsrundāles septiņgadīgajā skolā, 1961.gadā beidzis Bauskas vidusskolu. Mācījies arī mūzikas skolā klavieres, trompeti un spēlējis basketbolu sporta skolā.

1965.gadā Dumpis absolvējis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes Aktieru nodaļu un sācis strādāt Nacionālajā teātrī. Atveidojis nozīmīgas lomas teātrī, radio un televīzijas teātrī.

Par viņu sarakstītas grāmatas - 2003.gadā klajā nāca Diānas Spertāles grāmata "Uldis Dumpis. Spoguļattēls", savukārt 2015.gadā dienasgaismu ieraudzīja Līgas Blauas grāmata "Uldis Dumpis. Zemgalietis".

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu