Pitraga centrā atrodas baptistu lūgšanu nams, draudze dibināta 1890.gadā, bet dievnams uzcelts 1902.gadā. Pirmā pasaules kara laikā nams cietis ugunsgrēkā un pēc tam ticis atjaunots 1925.-1926.gadā. Padomju varas okupācijas gados Pitraga baptistu lūgšanu nams bija vienīgais dievnams Lībiešu krastā, kurā pastāvēja draudze un notika dievkalpojumi. Pitraga baptistu draudze darbojas joprojām.
Oskars Loritss bija tas, kurš vairākas vasaras pierakstīja lībiešu folkloru Pitragā, kur galvenā teicēja bija Marija Šaltjāre. Lībiešu tautasdziesmu krājumā "Volkslieder der Liven" 1936.gadā un savā 1938.gada rakstu krājumā "Liivi rahva malestuseks" Loritss nosaucis Šaltjāri par dzimušu aristokrāti ar spožu atmiņu. Pavisam viņa teikusi vairāk nekā 90 dziesmu un rotaļu un stāstījusi pāri par 200 pasaku un teiku.
Interesanta un piedzīvojumiem bagāta bijusi Šaltjāres brāļa - Andreja Bertholda - dzīve. Lielāko daļu mūža viņš nodzīvoja Amerikā, taču nekad nezaudēja savu lībisko identitāti. 17 gadu vecumā, kā daudzu zvejnieku dēli tajā laikā, viņš uzsāka jūrnieka dzīvi.
Bertholdu atbalstījis Artūrs Kērtiss Džeimss, viens no ASV bagātākajiem rūpniekiem. Tikko ieguvis savā īpašumā luksusa šonerjahtu "Cornet", Džeimss nolīga Bertholdu par kapteiņa otro palīgu. Bertholds uz šīs šonerjahtas kuģoja no 1893. līdz 1897.gadam.
20.gadsimta sākumā Bertholds brauca ar Amerikas tirdzniecības kuģiem, bet pēc tam atkal strādāja pieDžeimsa, šoreiz par pirmo kapteiņa palīgu uz lielās trīsmastu jūras jahtas "Aloha". Vairākus gadus Bertholds vadījis arī Volstrītas baņķiera, miljardiera Fontsona trīsmastu jūras jahtu "Shenandoah".
Pitraga "Dēlniekos" dzimusi skolotāja Velta Ķierpe. Viss viņas mūžs pagājis Lībiešu krastā - dzimtajā Pitraga ciemā, Mazirbē un Kolkā. Viņa ir izskolojusi vairākas paaudzes lībiešu ciemu bērnu, mācījusi viņiem latviešu valodu un literatūru, mācījusi mīlēt dzimto ciemu un zemi. Pati gan nebūdama lībiete, bet bērnībā dzīvodama ciešā saskarē ar Pitraga lībisko vidi, viņa uz mūžu iemīlēja Lībiešu krastu un tā cilvēkus.