Vēstules iesniedzēji tajā nepaļaujas iztirzāšanai, vai minēto grāmatu saturs, kā norāda Jūrmalas bāriņtiesa, atbilst pornogrāfiska materiāla definīcijai Latvijas Republikas normatīvo aktu izpratnē, norādot, ka tas ir tiesībsargājošo institūciju uzdevums. Toties LNB un LBB vērš uzmanību uz šo notikumu Latvijas Republikas Satversmes 100. panta gaismā: "Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta."
"Bibliotekāri ne pie kādiem apstākļiem nav iesaistāmi cenzūras darbībās," atsevišķi izcelts vēstules tekstā.
Bibliotēku nozares stratēģija 2023.-2027. gadam nosauc darbības pamatprincipus Latvijas bibliotēkām, to starpā, informācijas un zināšanu brīvas pieejamības principu: "bibliotēku krājumos esošie iespieddarbi, elektroniskie izdevumi, rokraksti un citi materiāli, neatkarīgi no to autoru politiskās, ideoloģiskās, reliģiskās vai cita veida orientācijas vai informācijas, kas tajos ietverta, ir pieejami ikvienai personai bibliotēku noteiktajā kārtībā.
Tāpat tiek veikta autortiesību normatīvā regulējuma harmonizācija atbilstoši sabiedrības vajadzībām brīvi piekļūt digitalizētiem materiāliem, e-grāmatām, citiem elektroniskās informācijas resursiem un digitāli radītajam kultūras mantojumam".
Pieskaroties minēto grāmatu saturam un mērķim, LNB un LBB atklātajā vēstulē uzsver, ka bibliotekārs nedrīkst runāt ar svešu bērnu par intīmiem jautājumiem, piebilstot, ka to dara vecāki. Turpretim bibliotēkas demokrātiskā sabiedrībā piedāvā informācijas daudzveidību, kas vecākiem sniedz atbalstu bērnu audzināšanā un izglītošanā, tai skaitā, par seksuālo izglītību (saskaņā ar 2018. gadā apstiprinātajām Pasaules veselības organizācijas Starptautiskām tehniskām vadlīnijām seksuālajai izglītībai).