Rakstnieks Arno Jundze ar savas grāmatas varoņiem aicina padauzīties Spoku muižā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Izdevniecības "Zvaigzne ABC" direktore Vija Kilbloka, rakstnieks Arno Jundze un māksliniece Kristīne Martinova
Izdevniecības "Zvaigzne ABC" direktore Vija Kilbloka, rakstnieks Arno Jundze un māksliniece Kristīne Martinova Foto: Publicitātes foto

Izdevniecība “Zvaigzne ABC” laidusi klajā rakstnieka Arno Jundzes jaunāko grāmatu bērniem un visai ģimenei – “Šušnirks un spoku muiža”. Kad pirms četriem gadiem iznāca grāmata “Šušnirks un pazemes bubuļi”, aizsākās rakstnieka radošā sadarbība ar mākslinieci Kristīni Martinovu. Viņas radītās melnbaltās ilustrācijas brīnišķīgi papildina Arno Jundzes radīto pasauli, radot noskaņu, kas ļoti patīk mazajiem lasītājiem.

Ne velti grāmata “Šušnirks un pazemes bubuļi” iekļauta 2020. gada “White Ravens” katalogā, kurā Minhenes Starptautiskā Jaunatnes bibliotēka ik gadu iekļauj 200 labākos bērnu literatūras darbus, kas pelnījuši pasaules uzmanību. Ticams, ka arī jaunais darbs par dižciltīgo radījumu fon Šušnirku un dauzonīgo Mazuli uzrunās gan lielus, gan mazus lasītājus.

Foto: Publicitātes foto

Šoreiz Šušnirks saņem vēstuli no sena studiju biedra lorda Pērkinsa, kura muižā, iespējams, ieviesušies spoki. Nedaudz apdomājies, Šušnirks nolemj doties ceļā! Lai visiem jautrāk, viņš ar vecāku atļauju uzaicina līdzi arī Mazuli. Abu piedzīvojumi sākas vēl pirms došanās ceļā, vien gatavojoties lidojumam. Runājoša Ceļasoma, aizrautīgs lidmašīnas pilots un Mazulis, kurš apzinās savas tiesības, – tā ir kompānija, kas vienmēr atrod iespēju izklaidēties paši un izklaidēt citus.

Foto: Publicitātes foto

Šī ir vismaz trīs līmeņu grāmata. Gados jaunākie lasītāji no sirds uzjautrināsies par Mazuļa attieksmi pret dzīvi un trakulīgajām dēkām. Kā jau tas bieži notiek ar labām bērnu grāmatām, prieku no tās gūs arī priekšā lasītāji. Iespējams, viņi smaidīs un smiesies pavisam citās teksta vietās, bet tādēļ jau prieks nebūs mazāks! Un tie, kas atceras šādus tādus notikumus un darbus no latviešu literatūras, atradīs vēl vienu līksmes avotu – citātus, atsauces un alūzijas, jo Arno Jundzes teksts ir bagātīgi piepildīts ar tām.

Foto: Publicitātes foto

“Dauzīsimies!” aicina Mazulis. Dauzīsimies! Un lasīsim par Šušnirka un Mazuļa dēkām, atbrīvojot lorda Pērkinsa muižu no spokiem un citiem jokiem.

Arno Jundze (1965) ir viens no daudzpusīgākajiem mūsdienu latviešu prozas autoriem, kura darbi tapuši ļoti atšķirīgos žanros – viņš sarakstījis bērnu grāmatas, kuru darbība arī norisinās Ķiparzemē: “Ķiparu Ļerpatu Šnirks” (2003), “Ķiparu Ļerpatu Čieps” (2008, darbs tika nominēts Jāņa Baltvilka balvai, balvai “Zelta Ābele” un Latvijas Literatūras gada balvai, 2021. gadā izdots arī Igaunijā), romānu pusaudžiem “Kristofers un Ēnu ordenis” (2015), stāstu krājumu “Gardo vistiņu nedēļa” (2012, atkārtoti 2022), romānus “Putekļi smilšu pulkstenī” (2014), “Bergs un relikviju mednieki" (2015), “Sarkanais dzīvsudrabs” (2018), “Vienīgais liecinieks” (2019), un “Es nemiršu nekad” (2022, par šo darbu saņemtas vairākas literārās balvas, to skaitā Eduarda Veidenbauma prēmija 2023).

Pieejama arī e-grāmata.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu