Nedēļas nogalē pirmoreiz tiks pasniegtas Kormūzikas balvas

TVNET
Papildināts 10:49, 16. janvāris, 2024
CopyDraugiem X Whatsapp
Kordiriģents un komponists Jēkabs Ozoliņš.
Kordiriģents un komponists Jēkabs Ozoliņš. Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Sestdien, 20. janvārī, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē pirmo reizi tiks pasniegta Kormūzikas balva – vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā.

Pirmajai Kormūzikas balvai pieteikti 116 pretendenti 9 nominācijās – Gada koris, Gada kora vadītājs/-a, Gada kormūzikas koncerts, balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, Gada jaunrade kormūzikā, Gada kormūzikas ieraksts, Pārsteigums kormūzikā, Gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā. Visu pretendentu saraksts aplūkojams šeit.

Kordiriģents un komponists Jēkabs Ozoliņš. 
Kordiriģents un komponists Jēkabs Ozoliņš. Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Pirmās kormūzikas balvas par Mūža ieguldījumu saņēmējs – Dziesmu un deju svētku virsdiriģents un goda virsdiriģents, ilggadējs Liepājas 1. vidusskolas jauktā kora, vīru kora “Nīca”, jaukto koru “Laiks” un “Līva” diriģents, Liepājas pilsētas un novada koru virsdiriģents, Kurzemes dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs, komponists Jēkabs Ozoliņš (1945). J. Ozoliņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un saņēmis Goda liepājnieka titulu.

Diriģents Ints Teterovskis.
Diriģents Ints Teterovskis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Stāsta balvas iedibinātājs, diriģents Ints Teterovskis:

“Esam pateicīgi par tik lielu interesi un daudzajiem pieteikumiem, kas liecina, ka kormūzikas dzīve visā Latvijā ir aktīva un daudzkrāsaina. Nominācijā par Mūža ieguldījumu kormūzikas attīstībā pieteiktais kuplais pretendentu loks norāda uz kormūzikas tradīcijas dziļajām saknēm un tradīcijas pārmantojamības nozīmi. Šķiet, šajā nominācijā turpmāk vajadzēs pasniegt vairākas balvas, jo ikkatrs to būtu pelnījis jau šogad!”

Pārējo astoņu balvu saņēmēji tiks paziņoti sestdien, 20. janvārī svinīgajā pasākumā Kokaru zālē.

Pretendentus vērtēja īpaši izveidota žūrija piecu nozares profesionāļu sastāvā – diriģenti Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis (žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

Balvas pasniegšanas ceremonijas tiešraide būs skatāma Dziesmu svētku biedrības mājvietā soctīklā Facebook un vietnē dziesmusvetkubiedriba.lv. Bezmaksas ieejas kartes ierobežotā daudzumā ir saņemamas VEF Kultūras pils informācijas centrā no plkst. 9:00 līdz 19:30.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu