Foto un video ⟩ Pretī Ukrainas vēstniecībai Latvijas dzejnieki vienojas atbalsta akcijā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Pretī Ukrainas vēstniecībai Latvijas dzejnieki vienojas atbalsta akcijā
Pretī Ukrainas vēstniecībai Latvijas dzejnieki vienojas atbalsta akcijā Foto: Jānis Škapars/TVNET GRUPA

Sestdien, 24. februārī, apritēs divi gadi, kopš teroristiskā Krievija iebruka Ukrainas teritorijā. Pieminot aizgājušos un sūtot siltumu Ukrainas iedzīvotājiem un kara bēgļiem Latvijā, Kronvalda parkā iepretim Ukrainas vēstniecībai piektdien, 23. februārī no plkst. 16.00 līdz 18.00 notiks dzejas lasījumi.


Lasījumos tika skandēta gan ukraiņu autoru dzeja, gan latviešu autoru sacerējumi. Dzeju lasīja Jānis Elsbergs, Liāna Langa, Iveta Šimkus, Kristiāna Šuksta, Toms Treibergs, Vaida Vovere, Elīna Vendija Rībena, Aļesja Loseva, Sandra Ratniece, Dainis Deigelis un citi.

Savukārt sestdien, 24. februārī, Krievijas iebrukuma Ukrainā gadadienā, Rīgā notiks piemiņas un atbalsta akcija "Gaismas ceļš Ukrainai", kuru organizē biedrība "Tavi draugi".

Akcijas laikā iedzīvotāji ir aicināti doties simboliskā gaismas gājienā, pieminot kara upurus un paužot atbalstu Ukrainai tās brīvības cīņā. Akcija sāksies plkst. 18.00 Doma laukumā un noslēgsies ar gājienu uz Brīvības pieminekli.

Pulcēšanās Doma laukumā no plkst. 17.30,  plkst. 18.00 notiks akcijas atklāšana kopā ar biedrības "Tavi draugi" pārstāvjiem, Zemessardzes štāba virsnieku, majoru Jāni Slaidiņu un skolēniem, akcijas "Skolas par uzvaru" rīkotājiem. Plkst. 18.05 gājiena sākums no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim. Akcija noslēgsies plkst. 18.30 pie Brīvības pieminekļa.

Gaismas ceļa laikā iedzīvotāji aicināti izmantot savus gaismas avotus – viedtālruņu lukturīšus, kabatas lukturīšus, sveces un citus. Tāpat arī biedrība "Tavi draugi" mudina Latvijas iedzīvotājus 24. februārī savu mājokļu logos iedegt gaismas avotus kara upuru gaišai piemiņai.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts 24. februārī piedalīties nevalstisko organizāciju rīkotajā mītiņā "Kopā līdz uzvarai!", kas no plkst. 12.30 notiks pie Brīvības pieminekļa, Rīgā. Tajā darbosies arī "Tavi draugi" ierakumu sveču darbnīca, būs pieejams ziedojumu nodošanas punkts, kā arī Ukrainas un Latvijas piemiņas velšu veikaliņš.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu