Festivāla "Positivus" programmu papildina reperis NEMZZZ, "Royel Otis", Wiesulis un citi mūziķi

TVNET
Britu reperis NEMZZZ
Britu reperis NEMZZZ Foto: Publicitātes foto

Svinot līdz festivālam atlikušās 100 dienas, "Positivus" festivāls izziņo kārtējo programmas papildinājumu. Britu hiphopa mūzikas faniem festivāls piedāvā strauji uzlecošo britu reperi NEMZZZ, kuram Latvijā jau netrūkst pielūdzēju, un pašmāju vēl straujāk augošo reperi Wiesulis.

Savukārt melodiskās mūzikas cienītāji varēs baudīt lirisku popmūziku, moderno roku, kā arī sadzirdēt indīmūzikas iezīmes lietuviešu popzvaigznes "Daddy Was a Milkman", austrāliešu nu jau gandrīz sensacionālā dueta "Royel Otis" un pašmāju modernā roka apvienības "Satellites LV" izpildījumā.

Strauji un spēcīgi sākot muzikālo karjeru ar pasaules slavu ieguvušajām kompozīcijām “Elevate” un “2MS”, britu reperis NEMZZZ stabili turas hip hop mūzikas cienītāju un pazinēju redzeslokā kopš 2021. gada. Māksliniekam raksturīgās lirikas paspilgtina dinamiskie, daudzveidīgie, Jamaikas ritmu iedvesmotie bīti, piešķirot viņa mūzikas stilam daudzveidību.

Šīs vasaras karstākais pašmāju reperis Wiesulis, kurš pārliecinoši un teju pilnībā ar savu un sangvn jaunākā albuma “en prise” dziesmām pārņem Latvijas straumētāko pašmāju mūziķu singlu topu nenoliedzami parūpēsies par vēl lielāku un izcilāku šovu kā pagājušā gada festivālā.

Izpārdotas koncerttūres Eiropā, vairāk kā 4 miljoni ikmēneša klausītāju vietnē "Spotify" – "Royel Otis" šobrīd pārliecinoši piesaka savu kandidatūru, lai kļūtu par šīs vasaras festivāla lielāko apslēpto dārgumu. Pārliecinoši aizvien lielāku pasaules slavu gūstošais duets no Austrālijas būs kā svaiga gaisa malks tiem mūzikas cienītājiem, kurus muzikālajā skanējumā (p)ievelk indī mūzikai raksturīgie ģitāru rifi un ritmiski saistošas bungu iespēles.

Muzikāli augstvērtīgais "Daddy Was a Milkman" no Lietuvas sniegs baudpilnu, atmosfēriskas mūzikas piesātinātu koncertu. Viņa melodiskās balss skanējums un muzikālo pavadījumu papildinošās elektroniskās iespēles ļaus mierpilni patverties no festivāla kņadas.

Modernā roka apvienība "Satellites LV" ar jaunām dziesmām un jaunā sastāvā pēc ilgākas pauzes atgriežas uz festivāla "Positivus" skatuves. Uzsākot savu dalību festivālā jau no paša pirmā "Positivus" 2007. gadā "Satellites LV" ar koncertiem priecēja savas mūzikas piekritējus vairāku gadu griezumā un joprojām var lepoties ar to, ka tieši viņi uz "Positivus" festivāla dažādām skatuvēm koncertējuši visbiežāk.

Šī gada "Positivus" festivālā uzstāsies amerikāņu dziedātājs, dejotājs un aktieris Džeisons Derulo, viens no Atlantas apvienības "Migos" mūziķiem "Offset", britu rokgrupa "Nothing But Thieves", pašmāju repa klasiķis Ozols un grupa "Detlef".

Lucavsalā šogad uzstāsies arī britu dziedātājs, 2005. gada "Mercury" balvas ieguvējs Bendžamins Klementains, vairākkārtējs "Grammy" balvas laureāts, džeza pianists un vokālists Džeikobs Koljers (Jacob Collier – The Djesse Solo Show), grupas "Arcade Fire" līdera Vila Batlera projekts "Will Butler & Sisters Squares", kā arī Mančestras grupa "Picture Parlour".

Festivālā būs dzirdama arī dziedātāja Anželika Garsija, mākslinieks Džordans Vards, šī gada “Supernovas” pārsteigums – duets “Vēstulēs”, apvienība “Citi zēni” un daudzi citi.

Jau vēstīts, ka 2024. gadā festivāls “Positivus” notiks 19. un 20. jūlijā Rīgā, Lucavsalā. Festivāla biļetes pieejamas tā tīmekļa vietnē

Nepalaid garām!

Uz augšu