"Viss notika ļoti pēkšņi un ātri..." Pāragri mirušā aktiera Lūša dzīvesbiedrene par viņa došanos mūžībā

Sejas.lv
Izrāde "Sniega gūstā"
Izrāde "Sniega gūstā" Foto: daugavpilsteatris.lv

8. aprīlī 55 gadu vecumā pēkšņi mūžībā devās Daugavpils teātra aktieris un režisors Ivars Lūsis. Viņa dzīvesbiedrene aktrise Jūlija Ļaha sarunā ar "Privāto Dzīvi" atklāj, ka viņa bija klāt brīdī, kad Ivara sirds pārstāja pukstēt.

"Viss notika ļoti pēkšņi un ātri. Vienkārši no rīta viņam kļuva slikti, un viss… Reanimatologi teica, ka Ivars nav pat sapratis, kas notiek," atklāj Ļaha.

Iepriekšējā vakarā nekas neesot liecinājis, ka viņš justos slikti.

Ļaha atzīst, ka iepriekš ar Ivaru runājuši par nāves tēmu. "Viņš teica, ka gribētu karalisku nāvi, kad miegā apstājas sirds un tu pat neapjaut, ka esi miris. Taču no fakta, ka tā tiešām noticis, nekļūst vieglāk. Ivara aiziešana man ir milzīgs trieciens. Pagaidām līdz galam vēl neaptveru, ka savu tuvāko cilvēku vairs nekad neredzēšu," teic Ļaha un piebilst:

"Šobrīd jūtu, ka mirusi daļiņa no manis."

Jau ziņots, ka Lūsis dzimis 1969. gada 14. februārī. Aktīva sadarbība ar Daugavpils teātri Ivaram Lūsim sākās 2012. gadā, kad tika iestudēta komēdija “Biznesa klases palāta”. Pēc šī iestudējuma Ivars Lūsis kļuva par biežu Daugavpils teātra viesrežisoru, un katra viņa viesošanās šeit bija kā ģimenes atkalsatikšanās. 2022. gadā Ivars Lūsis pievienojās Daugavpils teātra kolektīvam un nozīmīgi bagātināja teātra māksliniecisko komandu.

1993. gadā Ivars Lūsis absolvēja Liepājas teātra 4. studiju, 1997. gadā – Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un skatuves mākslas katedru, iegūstot režisora specialitāti. Kopš 1992. gada iestudējis izrādes vairākos valsts un neatkarīgajos teātros. No 2006. līdz 2008. gadam bijis Liepājas teātra direktors.

Ar īpašu prieku Ivars Lūsis iestudēja izrādes bērniem un jauniešiem, spējot saistoši runāt par šai auditorijai aktuālām tēmām. Viņa talants tika atzīmēts, nominējot un apbalvojot vairākas izrādes ar “Spēlmaņu nakts” balvu: “Sniegbaltītes skola” Liepājas teātrī (2007) – “Gada izrāde bērniem un pusaudžiem”, “Miskastes bērns” teātrī „Skatuve” (2010) – “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”.

Savukārt izrāde “Bērniņi” (Liepājas teātrī, 2008) saņēma piecas „Spēlmaņu nakts” nominācijas, tostarp “Gada dramatiskā teātra izrāde”.

Vairāk lasi žurnāla "Privātā Dzīve" 16. aprīļa numurā!

Uz augšu