Liepājas muzejā notiks grāmatsiešanas meistarklase

TVNET
Foto: Kārlis Volkovskis

Sestdien, 20. aprīlī, plkst. 13.00 Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina uz grāmatsiešanas meistarklasi, kurā ādas apstrādes māksliniece Liene Eltermane dalīsies savā grāmatsiešanas pieredzē.

Interesenti varēs iesiet nelielu grāmatiņu saviem pierakstiem, skicēm, vai uzdāvināt draugam. Āda grāmatas vākam būs rotāta ar mākslinieces grafiku.

Tā dēvētā “Long Stitch” (garā dūriena) metode nāk no viduslaikiem, kad pie ādas gabala, kas kalpoja kā grāmatas vāki, tika piešūtas papīra burtnīcas. Vajadzības gadījumā grāmatu varēja vēl papildināt, piešujot papildu burtnīcas. Ja ādas gabals bija garāks, atlikušo malu apņēma apkārt un apsēja ar jostiņu. Senatnē bija pazīstami vairāki bezlīmes sējuma veidi; ar vienu no tiem varēs iepazīties sestdien gaidāmajā meistarklasē.

Foto: Kārlis Volkovskis

Papildus grāmatu iesiešanas meistarklasei dalībniekiem būs iespēja doties ekskursijā grāmatu oriģinālsējumu izstādē “Izlasītas grāmatas”, iepazīties ar dažādiem sējuma veidiem un kompozicionāliem risinājumiem. Ekskursiju vadīs māksliniece Liene Eltermane, kas ir arī izstādes kuratore.

Liene Eltermane. 
Liene Eltermane. Foto: Kārlis Volkovskis

Izstādē apskatāmas vairāk nekā 150 grāmatas, katra no tām ir 42 talantīgu mākslinieku–grāmatsējēju no Latvijas un Lietuvas radošuma un meistarības apliecinājums. Izstādē skatāmajos grāmatu oriģinālsējumos, mākslas darbos, nolasāms katra autora mākslinieciskais redzējums.

Foto: Kārlis Volkovskis

Izstādi sadarbībā ar Liepājas muzeju rīko biedrība “Jaunā mākslas lāde”, un tā ir aplūkojama līdz 28. aprīlim.

Liene Eltermane māksliniecisko izglītību guvusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā Ādas mākslinieciskās apstrādes specialitātē un Tallinas Mākslas institūtā (šodien – Igaunijas Mākslas akadēmija). Izstādēs piedalās no 1981. gada. Mākslinieku savienības biedre no 1985. gada.

Visi darbnīcas norisei nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Dalībai nepieciešams pieteikties iepriekš, zvanot pa tālr. 22333723 vai rakstot uz e-pastu: muzejs@liepaja.lv. Vietu skaits – ierobežots.

Nepalaid garām!

Uz augšu