Dejo lieli, dejo mazi! Tautas deju ansamblis “Teiksma” gatavojas dižkoncertam

TVNET
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 25. maijā, plkst. 18.00 Ķīpsalas hallē tautas deju ansamblis “Teiksma” un bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa” ielūdz uz dižkoncertu “Dejo lieli, dejo mazi”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – horeogrāfs, TDA “Teiksma” vadītājs Jānis Ērglis.

Koncerta nosaukums “Dejo lieli, dejo mazi” nav izvēlēts nejauši. Viena no “Teiksmas” pamatvērtībām ir ģimene, un to apliecina arī fakts, ka lielajā teiksmiešu saimē ir daudzas ģimenes, kuru pārstāvji dejo dažādās vecuma grupās. Dalībnieku bērni, kas savas dejotāju gaitas sāka vismazākajā grupā, nu jau ir izauguši un turpina dejot pamatsastāvā, kā arī uzstāties uz vienas skatuves kopā ar saviem vecākiem.

Foto: Publicitātes foto

Pārmantojamība dejā ir ne tikai dalībnieku, bet arī horeogrāfu un pedagogu rindās. Izauguši arī “Teiksmas” un “Teiksmiņas” vadītāju bērni, kas nu paši ir pedagogi bērnu kolektīvā. Koncertā būs redzamas arī viņu horeogrāfijas.

Horeogrāfs Jānis Ērglis. 
Horeogrāfs Jānis Ērglis. Foto: Ieva Makare

Koncertā “Dejo lieli, dejo mazi” skatītājus priecēs gan zināmas un iemīļotas horeogrāfa Jāņa Ērgļa dejas, gan citu horeogrāfu veikums. Būs skatāmas arī jaundejas, kas tapušas pēdējos gados un guvušas atzinību, tostarp šī gada Jaunrades deju konkursu laureātes. Dižkoncertā pirmoreiz publikas vērtējumam savas jaunās dejas nodos horeogrāfi Dāvis Ērglis, Berta Pulmane un citi.

Foto: Ieva Makare

Koncertā piedalīsies bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” paši mazākie mākslinieki, “Teiksmas” studijas un TDA “Teiksma” jaunieši, vidējās paaudzes deju kolektīvu “Teiksma” un “DeTeiksma” dejotāji – kopā vairāk nekā 300 dažādu paaudžu dejotāji.

Foto: Publicitātes foto

Jau kopš 2005. gada “Teiksma” regulāri aicina uz vērienīgiem solokoncertiem un priecē skatītājus gan ar savu nebēdnīgumu un dzīvām emocijām, gan liriskumu un deju tehnisko izpildījumu.

Koncerta producents – “BT 1 Music”.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un tīmeklī

Nepalaid garām!

Uz augšu