VIDEO Eirovīzijas uzvarētājs sasit iegūto trofeju (33)

Sejas.lv
Foto: Ekrānuzņēmums

68. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētājs Nemo, kurš šogad pārstāvēja Šveici, drīz vien pēc statuetes iegūšanas to sasita.

Šveices pārstāvis pēc uzvaras vēlreiz nodziedāja savu dziesmu "The Code" uz Eirovīzijas lielās skatuves.

Dziesmai izskanot, Nemo nejauši sasita savu tikko iegūto stikla trofeju. 

Pēc tam preses konferencē viņš atzina, ka savainojis īkšķi.

Ļaudis, reaģējot uz notikušo, teica, ka trofejas sasišana bija "perfekts veids", kā noslēgt šī gada konkursu.

Atgādinām, ka šogad tā sauktajos "Eiropas dziesmu svētkos" valdīja saspīlēta noskaņa. Piemēram, mirkli pirms fināla no konkursa tika izslēgta viena no favorītvalstīm - Nīderlande. Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) publicētajā paziņojumā tika pausts, ka Zviedrijas policija ir izmeklējusi sūdzību, ko iesniedza producēšanas komandas pārstāve pēc incidenta, kas notika pēc Nīderlandes pārstāvja Josta Kleina uzstāšanās pusfinālā ceturtdienas, 9. maija, vakarā.

Kā secināja EBU, Kleina dalība konkursā tiesiskā procesa laikā nebūtu piemērota.

"Mēs vēlamies skaidri norādīt, ka pretēji dažiem plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem un sociālo mediju spekulācijām šajā incidentā nebija iesaistīts neviens cits izpildītājs vai delegācijas loceklis," uzsvērts EBU paziņojumā.

Tāpat konkursā, kas sevi katru gadu pozicionē kā nepolitisku, gan pusfinālā, gan finālā tika izsvilpa Izraēlas pārstāve. 

Jau ziņots, ka Šveice žūrijas un skatītāju kopvērtējumā saņēma 591 punktu (365 no žūrijas, bet 226 no skatītājiem). Otrajā vietā ierindojās Horvātija ar 547 punktiem (210 no žūrijas, bet 337 no skatītājiem), bet trešajā vietā Ukraina ar 453 punktiem (146 no žūrijas, bet 307 no skatītājiem).

Latvija finālā ieņēma 16. vietu ar 64 punktiem (žūrija piešķīra 36 piunktus, bet skatītāji 28 punktus),

bet mūsu kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija finālā ierindojās attiecīgi 14. un 20. vietā, saņemot 90 un 37 punktus.

Uz augšu