Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā (RVKM) šobrīd aplūkojama saistoša izstāde “Saderīgi pāri”, kura iepazīstina gan ar Rīgas, gan citu Eiropas pilsētu cilvēkiem tuvākā un tālākā pagātnē. Vienojošais elements mākslas darbiem ir tas, ka tajos attēloti pāri. Lielākoties saistīti svētajām laulības saitēm, bet atsevišķos gadījumos – romantiskām, iespējams, pat aizliegtām jūtām. Daži no mākslas darbiem atrasti ar mākslas detektīva cienīgu darbu.
Pēdējais pāris šķiras? Eiropas mākslas vēsture dubultportretos
Izstādē eksponēti pāru portreti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) krājuma – pavisam sešdesmit darbi no muzeja mākslas kolekcijām. Gleznas, zīmējumi, grafikas un miniatūras, kas darinātas periodā no 17. līdz 20. gadsimtam. Arī kāds retāk redzēts formāts – gleznojums uz vara plāksnes.
Tematiski izraudzīto mākslas darbu kopuma izklāsta priekšplānā ir cilvēki, kas attēloti šajos mākslas darbos: sākot no teologa un “Reformācijas tēva” Mārtiņa Lutera un viņa sievas Katrīnas Boras līdz latviešu akvarelisma ģēnijam Kurtam Fridrihsonam ar kundzi Zentu.
“Pāru tēma man likās ļoti interesanta tādēļ, ka tā ir ļoti iekļaujoša, tā praktiski attiecas uz jebkuru sabiedrības locekli,” iepazīstina izstādes "Saderīgi pāri" kuratore, mākslas zinātniece un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja gleznu un grafikas kolekciju glabātāja Inga Karlštrēma.